Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku organizatorem I Powiatowego Konkursu leksykalno–gramatycznego z Języka Angielskiego dla klas 8 szkół podstawowych

2024-03-13 08:17

W Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku na przełomie lutego i marca  odbył się I Powiatowy Konkurs Leksykalno-Gramatyczny z Języka Angielskiego dla klas 8 szkół podstawowych.

Konkurs składał się z  dwóch etapów.  I  etap szkolny koordynowany był  przez Dyrektora Szkoły Podstawowej i odbywał  się w szkole macierzystej tj. szkole uczestnika w dniu 8 lutego 2024 roku.

Etap II konkursu odbył  się w budynku Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku 7 marca 2024 roku  o godz. 9.00. Czas trwania  I i II etapu konkursu wynosił 45 minut.

Zakres wymagań obejmował treści  podstawy programowej drugiego etapu edukacyjnego z języka angielskiego (poziom A2-B1).

Do I etapu zgłosiło się  8 szkół podstawowych z powiatu, co było dużym sukcesem ze względu na zdecydowanie mniejszą liczbę uczniów w klasach 8 niż w roku ubiegłym.

Do etapu II zakwalifikowało  się  10 uczniów, którzy uzyskali 80 % poprawnych odpowiedzi z  I etapu  lub osoby  z trzema najlepszymi wynikami ze szkoły. Były to uczennice i uczniowie z 4 szkół podstawowych.

Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 3 w Brzesku

Publiczna Szkoła Podstawowa  Nr 2 w Jadownikach

Publiczna Szkoła Podstawowa   w Czchowie

Publiczna Szkoła Podstawowa   w Okocimiu

Do etapu II zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Łukasz Wójs
  2. Aleksander Rams
  3. Olivia Wanat
  4. Hubert Machaj
  5. Milena Gurgul
  6. Klara Mainer
  7. Milena Gajewska
  8. Klara Sukiennik
  9. Błażej Sowa
  10. Amelia Jurczyk

Po rozwiązaniu testu przez uczniów, organizatorzy poprawili prace i wyłonili zwycięzców.

1 miejsce: Aleksander Rams z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jadownikach

2 miejsce: Klara Sukiennik z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzesku

3 miejsce: Olivia Wanat z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jadownikach

Pozostali uczniowie, pomimo,  że nie zdobyli miejsca na podium, uzyskali bardzo dobre wyniki.

Organizatorami  I  Powiatowego  Konkursu z Języka Angielskiego dla szkół podstawowych były nauczycielki języka angielskiego:  p. Renata Gryga, p. Paulina Soból i p. Monika Prokop.

Gratulujemy sukcesów i dziękujemy za udział w I edycji naszego konkursu.