Technikum im. J. Piłsudskiego: Szkolne Dni Języków Obcych

2024-03-18 11:30
Technikum im. J. Piłsudskiego: Szkolne Dni Języków Obcych

W dniach od 1 do 8 marca 2024 roku w Technikum im. J. Piłsudskiego odbyły się Szkolne Dni Języków Obcych. W ramach tegorocznych obchodów Dni Języków Obcych  w programie znalazły się rozmaite konkursy, w których uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe w połączeniu z talentami plastycznymi i muzycznymi.

KONKURS WIEDZY O USA

W dniu  1 marca  2024 r. ( piątek) na świetlicy szkolnej odbył się Konkurs Wiedzy o USA, do którego przystąpiło 40 uczniów. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii, kultury oraz geografii Stanów Zjednoczonych.

I miejsce: Tomasz Bednarek z klasy 2 AT.

II miejsce: Michał Fuks z klasy 4FT

III miejsce ex aequo: Patryk Tucznio z klasy 4RT

Norbert Wójcik, uczeń klasy 5TI.

Nauczyciel odpowiedzialny: p. Monika Prokop

KONKURS LEKSYKALNO – GRAMATYCZNY Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO

W dniu 4 marca 2024 r. o godzinie 8.00 w świetlicy szkolnej odbył się Konkurs leksykalno – gramatyczny z j. rosyjskiego . W Konkursie uczestniczyło 16 uczniów klas II-V Technikum.

Konkurs składał się z 2 części w formie testu wyboru oraz zadań gramatycznych:

Maksymalna ilość punktów do uzyskania – 50 pkt.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Małgorzata Śledź – 43 pkt

II miejsce: Bartłomiej Ciochoń 5TL – 40 pkt

III miejsce: Adrian Styrna 2LT – 39 pkt

Nauczyciel odpowiedzialny p. Dorota Ogiela

KONKURS LEKSYKALNO – GRAMATYCZNY Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO

W dniu 4 marca 2024 r. o godzinie 11:35 na świetlicy szkolnej został przeprowadzony Szkolny Konkurs Gramatyczno-Leksykalny z Języka Francuskiego. W konkursie wzięło udział 11 uczniów, którzy w ciągu 45 minut mieli do rozwiązania 30 pytań.

Najlepszymi szkolnymi romanistami zostali:

I miejsce – Martyna Szemer z klasy 3AT

II miejsce – Patryk Gnyla z klasy 3IT

III miejsce – Patryk Turski z klasy 5TE

Nauczyciel odpowiedzialny: p. Aleksandra Bujak

KONKURS LEKSYKALNO – GRAMATYCZNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 5 marca 2024r. o godz. 10.35 odbył się Konkurs Leksykalno-Gramatyczny z Języka Niemieckiego zorganizowany w ramach Szkolnych Dni Języków Obcych.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów.

Uczestnicy rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny, który składał się z 40 pytań i sprawdzał umiejętności i wiadomości uczniów w zakresie materiału objętego podstawą programową dla szkół ponadpodstawowych. Za prawidłowe wykonanie zadań można było uzyskać maksymalnie 40 punktów. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu wynosił 45 minut.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Kamil Giza (kl.4AT) – 36 punktów

II miejsce – Norbert Przydatek (kl.2AT) – 25 punktów

III miejsce – Dominika Stępak (kl.2FT) – 24 punkty

Nauczyciele odpowiedzialni: p. Renata Kopeć, p. Kinga Gorzelańska

KALIGRAM

Do pierwszej edycji szkolnego konkursu plastyczno-językowego Kaligram, przystąpiło wielu zainteresowanych uczniów. Ich zadaniem było wykonanie pracy, która graficznie przedstawia znaczenie danego słowa. Uczniowie stworzyli niepowtarzalne kaligramy w języku angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim, które wymagały niezwykłej pomysłowości i precyzji wykonania. Wszystkie prace zostały złożone do dnia 6 marca 2024 r. na ręce nauczycieli języków obcych. Jury w składzie : p. Monika Prokop, p. Paulina Soból, p. Dorota Ogiela i p. Aleksandra Bujak wyłoniło trzy najlepsze prace.

I miejsce: Klaudia Sowa z kl. 3AT

II miejsce: Oliwia Stolarczyk z kl. 2AT

III miejsce: Anna Kryjomska z kl. 3RT.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Sady z kl. 2RT oraz Partyk Turski z kl. 5TE.

Nauczyciel odpowiedzialny: p. Monika Prokop

I POWIATOWY KONKURS LEKSYKALNO – GRAMATYCZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 8 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 7 marca 2024 r. o godzinie 9.00 odbył się II etap Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego dla klas 8 Szkół Podstawowych

Konkurs składał się z dwóch etapów. I Etap szkolny koordynowany był przez Dyrektora Szkoły Podstawowej i odbywał się w szkole macierzystej tj. szkole uczestnika w dniu 8 lutego 2024 roku.

Etap II konkursu odbył się w budynku Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku 7 marca 2024 roku o godz. 9.00. Czas trwania I i II etapu konkursu wynosił 45 minut.. Zakres wymagań obejmował treści podstawy programowej drugiego etapuedukacyjnego z języka angielskiego (poziom A2-B1).

Do I etapu zgłosiło się 8 szkół podstawowych z powiatu, co było dużym sukcesem ze względu na zdecydowanie mniejszą liczbę uczniów w klasach 8 niż w roku ubiegłym.

Do etapu II zakwalifikowało się 10 uczniów z 4 szkół podstawowych.

I miejsce: Aleksander Rams z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jadownikach

II miejsce: Klara Sukiennik z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzesku

III miejsce: Olivia Wanat z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jadownikach.

Nauczyciele odpowiedzialni: p. Renata Gryga, p. Paulina Soból, p. Monika Prokop

GRA SZKOLNA ”JĘZYK ANGIELSKI W KODACH QR”

"J. Angielski w kodach QR" - kodowa gra szkolna odbyła się 7 marca na terenie Technikum im. J. Piłsudskiego. W zmaganiach wzięło udział 17 uczniów. Zadaniem uczestników było znalezienie ukrytych kodów i udzielenie odpowiedzi na 30 pytań.

Najlepsze okazały się uczennice klasy 3 RT – Maja Rozwadowska oraz Marika Duda.

Nauczyciel odpowiedzialny: p. Urszula Jankosz- Kamińska

SZKOLNA EUROWIZJA  - KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Finał Szkolnych Dni Języków Obcych miał miejsce 8 marca 2024 r.

O godzinie 11.35 rozpoczął się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej czyli Szkolna Eurowizja.

Do zmagań muzycznych przystąpiło 9 uczestników, którzy zaprezentowali utwory po angielsku i francusku.

Wśród najlepszych znaleźli się:

I miejsce ex  aequo Kornelia Woda z kl. 4AT oraz Dominika Szydłowska z kl. 3RT

II miejsce: Oliwia Nieć z kl. 4FT.

III miejsce: Julia Ogorzelec z kl. 4FT

Nauczyciele odpowiedzialni: p. Marek Mikos, p. Urszula Jankosz- Kamińska, p. Beata Hebda

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy !