Ekonomiści z Technikum im. J. Piłsudskiego w Szkole Biznesu Społecznego

2024-04-03 08:26
Ekonomiści z Technikum im. J. Piłsudskiego w Szkole Biznesu Społecznego

13 marca br. Technikum im. J. Piłsudskiego gościło Pana Michała Górę, p.o. zastępcy Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. Jego wizyta miała związek z akcją Szkoła Biznesu Społecznego, która jest realizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej od roku 2012.

Polega ona na przeprowadzeniu zajęć warsztatowych obejmujących zagadnienia przedsiębiorczości społecznej jako alternatywy dla klasycznych przedsiębiorstw
i jest realizowana z wykorzystaniem gry planszowej „Chłopska Szkoła Biznesu”.

Program zajęć obejmował 2 godziny lekcyjne i składał się z następujących elementów:

1. Rozgrywki Chłopska Szkoła Biznesu, która ma na celu przybliżenie uczniom mechanizmów wolnego rynku, a także stanowi praktyczną edukację na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy;
  2. Rozgrywki Chłopska Ekonomia Społeczna, ukazującej różnice pomiędzy klasycznymi przedsiębiorstwami a przedsiębiorstwami społecznymi;
  3. Dyskusji na temat zasad działania przedsiębiorstw społecznych.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż Technikum jest jedyną szkołą z Powiatu, która została zakwalifikowana do tegorocznej edycji programu.

Finał akcji odbędzie się w czerwcu w Krakowie, a Technikum reprezentować będą uczennice klasy 4 AT Karolina Lis i Julia Tomera.

Koordynatorem warsztatów był p. J. Wajs.