Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Wycieczka zawodoznawcza do Browaru Okocim uczniów z Zielonki

2024-04-05 11:10
Wycieczka zawodoznawcza do Browaru Okocim uczniów z Zielonki

W dniu 04.04.2024 uczniowie klasy 5MEp oraz 4TMe kształcący się w zawodzie technik mechatronik wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Browaru Okocim Carlsberg Supply Company Polska S.A..

Pierwszym punktem programu było przedstawienie ponad 160-letniej historii browaru i marki Okocim, którą w 1845 r zapoczątkował Jan Ewangelista Goetz. Następnie uczestnikom wycieczki przedstawiono niezwykle interesujący proces produkcji piwa, której obowiązkowym punktem była wizyta w kompleksie warzelni. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć z bliska na czym polega i jak przebiega cykl produkcji złocistego napoju. Ogromne wrażenie na uczestnikach zrobiła także zaawansowana i zautomatyzowana linia technologiczna, która gwarantuje najwyższą jakość procesu produkcyjnego.

Podsumowaniem wycieczki było przedstawienie przez pracowników Browaru zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa, które gwarantuje najwyższą jakość bezpieczeństwo pracy i produkcji. Wizyta w Browarze była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca dla uczniów. Mogli oni zobaczyć, jak teoretyczna wiedza zdobywana na lekcjach przekłada się na praktykę, a także dowiedzieć się więcej o wymaganiach pracodawców wobec swoich pracowników.

Dyrekcji oraz pracownikom Browaru Okocim składamy serdeczne podziękowania za możliwość zwiedzenia zakładu. Była to fascynująca podróż przez historię piwa, kunszt piwowarski, proces produkcji i tradycję regionu.

Krystian Zamiatała

Zobacz galerię