Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Szkolny Konkurs Pierwszej Pomocy i Sprawności Fizycznej w Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku

2024-04-10 08:53
Szkolny Konkurs Pierwszej Pomocy i Sprawności Fizycznej w Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku

3 kwietnia  2024 r., jak co roku, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Pierwszej Pomocy i Sprawności Fizycznej. Zadaniem uczniów było wykazanie się wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz zaprezentowanie swoich zdolności motorycznych takich jak:  szybkość, zwinność oraz celność.

Do rywalizacji przystąpiło 10 dwuosobowych drużyn z klas: 1AT, 1LT, 1IT, 1RT i 1TL.

Z testem z zakresu pierwszej pomocy najlepiej poradziły sobie uczennice z klasy 1AT  Klaudia Kuczek i Oliwia Badzioch zdobywając 18/20pkt, a w klasyfikacji ogólnej zajęły 2 miejsce.
Najlepsze wyniki w konkurencjach sprawnościowych zdobyła drużyna chłopców Piotr Dumieński i Paweł Molenda z klasy 1IT, która uzyskała 24/30 pkt., a w ogólnej klasyfikacji chłopcy zajęli 1 miejsce. 1 i 2 miejsce dzielił tylko jeden punkt.
Do wyłonienia 3 miejsca konieczne było przeprowadzenie trzech emocjonujących dogrywek. Pierwszą  pomiędzy drużynami 3, 5, 7 i 10, a dwie kolejne  pomiędzy drużynami 3 i 10 . Rozstrzygnięcie zakończyło się pomyślnie dla uczniów z klasy 1AT Jakuba Cecugi i Jakuba Grzebieniarza.

Podziękowania dla wszystkich Uczestników i Gratulacje dla Laureatów.

Wręczenie dyplomów oraz nagród nastąpi 11 kwietnia na uroczystej Gali Sportu.                

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: p. Elżbieta Dal i p. Dorota Tomczyk.
Pomocne przy przeprowadzeniu i sędziowaniu konkurencji sprawnościowych były uczennice klasy 1AT: Julita Koniarz, Aleksandra Kowalczyk, Julia Machał ,  Julia Świerczek i Magdalena Zapiór.

Zobacz galerię