Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Paweł Madej z ZSTiB w Brzesku laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

2024-04-17 09:08
Paweł Madej z ZSTiB w Brzesku laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W Bydgoszczy, w dniach 10-12 kwietnia, odbyły się zawody centralne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W zmaganiach olimpijskich wzięło udział 81 uczniów. Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku  reprezentował Paweł Madej z klasy 5BGp.

Z naszego, krakowskiego okręgu na zawody centralne pojechało 11 uczniów autobusem wynajętym przez Politechnikę Krakowską.

W pierwszym dniu uczniowie z różnych zakątków Polski przybyli do Bydgoszczy i zostali zakwaterowani w hotelu Zawisza, na terenie ośrodka sportowego klubu Zawisza Bydgoszcz.

W drugim dniu olimpijczycy zmagali się w trzech częściach z zadaniami konkursowymi przygotowanymi przez Radę Programową Olimpiady.

Olimpijczycy i opiekunowie mieli także okazję zwiedzić zabytki miasta: młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej, spichlerze nad Brdą, muzeum mydła i brudu, muzeum Kanału Bydgoskiego oraz Exploseum.

Następnego dnia, 12 kwietnia odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XXXVII OWiUB.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczeń klasy 4TBp Paweł Madej uzyskał tytuł laureata Olimpiady.

Uzyskany tytuł otwiera przed laureatem wszystkie drzwi uczelni wyższych technicznych w Polsce, bez postępowania kwalifikacyjnego, a także zwalnia z konieczności przystąpienia do części teoretycznej egzaminu zawodowego, z czego Paweł już skorzystał w zeszłym roku, ale co powinno być zachętą dla jego następców.

Zdobycie tytułu Laureata Olimpiady to ogromne osiągnięcie, które świadczy o dużej wiedzy z dziedziny nie tylko budownictwa, ale także matematyki, fizyki i chemii oraz umiejętnościach wykorzystywania ich w praktyce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w karierze zawodowej.

 

Magdalena Kucia

Zobacz galerię