Młodzież nauczy się budować startupy! Rusza projekt dla nowego pokolenia przedsiębiorców!

2024-04-26 11:50

Startup Academy inauguruje w Małopolsce nowy projekt edukacyjny „Shaker Junior - Hackathon biznesowy dla młodzieży”. Inicjatywa dedykowana jest uczniom szkół ponadpodstawowych z subregionów województwa małopolskiego, które już teraz mogą zgłaszać chęć udziału.

Celem projektu jest rozwój kompetencji przedsiębiorczych wśród młodzieży i wsparcie ich w kształtowaniu umiejętności, które są kluczowe dla dynamicznego rozwoju regionu. Programem wsparcia objęte zostanie 260 uczniów, na których czeka seria warsztatów, symulacji i ćwiczeń praktycznych odkrywających tajniki tworzenia własnego startupu.

„Inwestycja w rozwijanie kompetencji i przedsiębiorczości u młodzieży to inwestycja w przyszłość naszego regionu. Dzięki udziałowi w programie młodzi ludzie nie tylko zdobędą teoretyczną wiedzę, ale przede wszystkim praktyczne doświadczenie niezbędne do prowadzenia własnego biznesu,” mówi Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego. Samorząd wsparł realizację projektu poprzez jego dofinansowanie w ramach programu “Małopolska - tu technologia staje się biznesem”.

Projekt składa się z trzech części:
1. Warsztaty inspiracyjne - uczestnicy zgłębią podstawy generowania pomysłów biznesowych. Poznają liczne przykłady innowacyjnych startupów i zainspirują się do działania.
2. Startup Shaker - dwudniowe warsztaty w formie hackathonu, w ramach którego młodzież w praktyce opracuje własne projekty biznesowe.
3. Symulacje biznesowe - najlepsze zespoły zmierzą się z zarządzaniem wirtualnymi firmami na udostępnionej im platformie symulacyjnej prowadzenie własnego przedsiębiorstwa.

„Chcemy, aby młodzież nie tylko uczyła się teorii, ale też zdobywała realne umiejętności przedsiębiorcze. 'Shaker Junior' to nie tylko edukacja i warsztaty, to przede wszystkim szansa na prawdziwe doświadczenie biznesowe” - podkreśla Michał Misztal, Prezes Startup Academy.

Szkoły ponadpodstawowe zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłaszać swoją chęć uczestnictwa mailowo na adres anna@startupacademy.pl

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Projekt startuje niebawem i osiągnie kulminacyjny punkt pod koniec 2024 roku. „Shaker Junior-Hackathon biznesowy dla młodzieży” jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego w ramach programu “Małopolska - tu technologia staje się biznesem”.