
W piątek, 19 kwietnia br. uczniowie klasy 2 LT i 2 IT wraz z opiekunami: p. Anną Nowak, p. Renatą Grygą, p. Urszulą Jankosz-Kamińską oraz p. Beatą Hebdą udali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w Pieniny.
Swoją wyprawę uczestnicy rozpoczęli wędrówką Wąwozem Homole. Po dotarciu do Schroniska pod Durbaszką i krótkim postoju na regenerację sił, uczniowie wraz z opiekunami udali się w kierunku Borsuczyn. Kolejnym punktem programu był zjazd wyciągiem krzesełkowym w Jaworkach oraz godzinny rejs po Jeziorze Czorsztyńskim.
Wycieczkę prowadził przewodnik, który z pasją opowiadał o Pieninach, ubarwiając konkretne informacje wieloma ciekawostkami i anegdotami. Pogoda dopisała, humory również. Wspólny pobyt z dala od szkoły, wśród przyrody, sprzyjał wzajemnej integracji i wypoczynkowi.
Około godziny 19 wycieczka dobiegła końca, pozostawiając po sobie wiele miłych wspomnień. Młodzież wróciła pełna optymizmu, gotowa na pracowitą końcówkę roku szkolnego 2023/24.
W dniu 18 – 19 kwietnia wczesnym rankiem również klasa 2 RT i 3 RT udały się w podróż w Pieniny.
Tak wyprawę relacjonuje jedna z uczestniczek:
„Podczas wycieczki do Szczawnicy odkrywaliśmy malownicze zakątki tego miejsca. Zaczęliśmy od Wąwozu Homole, gdzie otuleni przez dziką przyrodę wędrowaliśmy ścieżkami z widokiem na skalne formacje. Następnie wspięliśmy się na górę Wysoka, skąd rozpościerał się niezapomniany widok na malownicze Pieniny. Kolejno udaliśmy się do schroniska na Durbaszce, gdzie wspólnie przy śpiewach i tańcach paliliśmy ognisko, smakując pieczoną kiełbasę. Uwieńczeniem pierwszego dnia było zejście z Palenicy do pensjonatu, na upragniony odpoczynek.
Kolejny dzień przedstawiał się równie ciekawie. Podziwialiśmy Zamek w Czorsztynie, górujący nad jeziorem Czorsztyńskim. Potem udaliśmy się na zapierającą dech w piersiach zaporę w Nidzicy, gdzie mogliśmy podziwiać monumentalną budowlę otaczającą zalew. Kolejnym etapem było przejście na przełom Białki nad Krempachami. Niezapomniany widok tego miejsca utrwalił się w naszej pamięci. Odwiedziliśmy także urokliwy Kościółek w Dębnie Podhalańskim, zachwycający swoim drewnianym wnętrzem i bogatą historią sięgającą XV w.
Po dwóch dniach pełnych niezapomnianych wrażeń i pięknych widoków opuściliśmy Szczawnicę i jej okolice z sercem pełnym wspomnień.
To był magiczny czas spędzony wśród przyjaciół, przyrody i historii, który na długo pozostanie w naszej pamięci.”
Opiekunami wycieczki byli: Magdalena Bernady, Aneta Palej, Anna Nosal, Przemysław Brzyk.