Przeszkolenie wojskowe w Jednostce Wojskowej 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Krakowie.

2024-05-10 13:47

7 i 8 maja klasa OPW odbyła przeszkolenie wojskowe w Jednostce Wojskowej 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Krakowie. Szkolenie prowadzone przez profesjonalnych żołnierzy obejmowało musztrę indywidualną i zespołową, szkolenie strzeleckie z nauką budowy, rozbiórki karabinka, taktykę wojskową (ustawienie w szyku i poruszanie się w terenie zagrożenia z elementami czołgania), testami sprawnościowymi. Dyscyplina wojskowa z podstawą oddawania honorów, salutowania i składania meldunków przełożonym stanowiła podstawę szkolenia wojskowego. Noszenie munduru zobowiązuje!

Opiekun grupy Izabela Ancukiewicz

hg2g7ndb.jpg