Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Majowe uroczystości w Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku

2024-05-14 09:07
Majowe uroczystości w Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku

"Takie będa Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
Jan Zamoyski

Dumą i radością napawa nas fakt, że mimo pięknej i słonecznej pogody, wolnego dnia od pracy i zajęć szkolnych zebrała się grupa uczniów z klasy 2 IT (technik informatyk), która z godnością reprezentowała Technikum im. Józefa Piłsudskiego podczas tegorocznych uroczystych obchodów Święta 3 Maja w Brzesku.

Uczniowie Kacper Wróbel, Radosław Kuliszewski, Kacper Kondziołka i Nikodem Dzierwa reprezentowali Technikum wraz z Pocztem Sztandarowym podczas Mszy Św. w Kościele św. Jakuba, a następnie pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Brzesku.

Chłopcy wykazali się nie tylko godną postawą ucznia Technikum, ale przede wszystkim zademonstrowali swój patriotyzm i obowiązek wobec Ojczyzny. Ich niezwykle dojrzała postawa, przejawiająca się powinnością reprezentowania Szkoły ze sztandarem w lokalnych uroczystościach to efekt pracy nauczycieli i rodziców, którzy zaszczepili w nich piękne wartości, dzisiaj rzadkie, ale niezwykle szlachetne i bardzo potrzebne.

Na majowe uroczystości przybyli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Zarówno przedstawicielom klasy 2 IT, wychowawcy, jak i  członkom Samorządu Uczniowskiego bardzo dziękujemy.

Zobacz galerię