Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Praktyki zawodowe uczniów z Zielonki

2024-05-22 10:56
Praktyki zawodowe uczniów z Zielonki

Uczniowie drugiej klasy technikum hotelarskiego z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku zakończyli swoje pierwsze w karierze szkolnej czterotygodniowe praktyki zawodowe. 

W ramach projektu Erasmus+ ośmioosobowa grupa uczniów zdobywała nowe umiejętności hotelarskie w Portugalii w wybranych obiektach w pobliżu Porto. 

Szkoła przystąpiła także do wdrożonego przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego Programu Dobrych Praktyk, dzięki czemu kilka uczennic mogło szkolić się w renomowanych i rekomendowanych przez Izbę obiektach hotelarskich w Polsce- Havet Hotel Resort & Spa***** w Dźwirzynie, Grand Ascot**** w Krakowie i Mercure Krakow Stare Miasto****. 

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje również z pracodawcami na lokalnym rynku. Uczniowie, którzy pierwsze praktyki woleli odbyć bliżej miejsca zamieszkania, realizowali program praktyk zawodowych w hotelu August*** i bawialni Lililand w Brzesku a także w hotelu Łaziska*** w Czchowie. 

Na uwagę zasługuje fakt, że praktykanci zarówno w hotelach zagranicznych jak i w większości polskich obiektów znaleźli się w gronie pracowników pochodzących z różnych stron świata, obsługiwali również zagranicznych turystów, stąd też konieczne było przełamanie bariery językowej oraz ćwiczenie umiejętności interpersonalnych. Świetne oceny i opinie przywiezione z praktyk świadczą o tym, że wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tymi wyzwaniami. 

Z drugiej strony- doskonała opieka merytoryczna zapewniona początkującym hotelarzom, bardzo dobre warunki pobytu, a także wyjątkowa atrakcyjność turystyczna miejsc, gdzie były zorganizowane praktyki, stanowią o dużej wartości tej formy wspierania rozwoju zawodowego uczniów Zielonki.

Bożena Tlałka

Zobacz galerię