Uczniowie z Zielonki w firmie Mabuchi Motor

2024-05-29 10:37
Uczniowie z Zielonki w firmie Mabuchi Motor

W środę, 15 maja 2024 roku, elektrycy z klasy 3bke Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku uczestniczyli w wycieczce zawodowoznawczej do przedsiębiorstwa Mabuchi Motor. Fabryka znajduje się Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej.

Zwiedzanie zaczęło się od pokazu produktów wytwarzanych w firmie.

Mabuchi Motor to wiodący producent małych silników prądu stałego (DC) specjalizujący się w branżach: Automotive, Medical i Mobility.

Po przeszkoleniu BHP i przydziale odzieży ochronnej nastąpiło zapoznanie uczniów z filozofią Mabuchi.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy i oprowadzeni po całym zakładzie. Uczniowie odwiedzili działy: Motors, Parts, dział utrzymania ruchu oraz dział kontroli jakości.

Na dziale utrzymania ruchu elektrycy mogli porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami – absolwentami naszej szkoły, pracującymi w firmie Mabuchi Motor.

Mabuchi Motor posiada fabryki w różnych krajach:

Polska: Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. znajduje się w Bochni i zatrudnia obecnie 400 osób

Niemcy: Mabuchi Motor Europe GmbH ma siedzibę we Frankfurcie nad Menem2.

Szwajcaria: Mabuchi Electromag zajmuje się produkcją w Ecublens3.

Chiny i obszar Azji i Pacyfiku: Mabuchi Motor ma fabryki w różnych miastach, takich jak Shanghai, Shenzhen, Dalian, Wujiang, Dongguan, Wafangdian, Daojiao, Jiangxi i Jiangmen3.

Krzysztof Leś

zdjecie-3bke.png