Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

„NAJLEPSZY DUET W ZAWODZIE KUCHARZ’’ Zielonka 2024

2024-07-02 09:30
„NAJLEPSZY DUET W ZAWODZIE KUCHARZ’’ Zielonka 2024

W dniu 14.06.2024 odbył się finał konkursu ,,Najlepszy duet w zawodzie kucharz”. Konkurs był dwuetapowy. Pierwszy etap to część pisemna z zakresu przedmiotów zawodowych, drugi etap to część praktyczna. Temat części praktycznej: ,,Wiosna i lato w kuchni - wykorzystanie produktów sezonowych”.

W konkursie udział wzięły cztery zespoły dwuosobowe. W części praktycznej uczniowie przygotowywali 2 porcje dania zasadniczego oraz 2 porcje deseru z wykorzystaniem produktów sezonowych. Zadaniem uczniów było wykorzystanie przynajmniej jednego z narzuconych przez organizatorów produktów sezonowych do każdego z dań.

Wśród surowców do dania zasadniczego znalazły się między innymi botwina, boćwina, bób, szparagi, fasolka szparagowa, kalarepa, kalafior, szczaw, świeży zielony groszek, rzodkiew, groszek cukrowy oraz młode ziemniaki. Natomiast do deseru uczniowie mogli wykorzystać czereśnie, truskawki, rabarbar, maliny, poziomki, brzoskwinie, agrest, porzeczki, jagody, morele i jeżyny.

Jury oceniając sporządzone potrawy brało pod uwagę pomysłowość i kreatywność, walory organoleptyczne, przebieg pracy, sposób podania, a także zaprezentowanie potrawy przez uczestników.

Zwycięzcą konkursu okazał się duet w składzie Magdalena Kulig oraz Kinga Motak (3 TGs).

Pozostałe zestawione potrawy były ciekawe w smaku, dobrze przygotowane i podane.

Gratulujemy zwyciężczyniom i pozostałym uczestnikom.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie zakupu produktów wykorzystanych do produkcji potraw w części praktycznej konkursu gastronomicznego oraz sfinansowanie nagród dla zwyciężczyń i pozostałych uczestników.

 

Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych  

Zobacz galerię