Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Zakończenie roku w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych

2024-07-03 11:33
Zakończenie roku w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych

Tegoroczne uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24 w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku odbyło się pod hasłem: „Nie uda nam się mieć wszystkiego na raz, Coś kończy się, żeby coś mogło trwać”.

20 czerwca pożegnaliśmy absolwentów klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia, a 21 czerwca uczniowie Technikum witali upragnione wakacje. Podczas obu uroczystości przedstawiciele samorządu uczniowskiego powitali Dyrekcję, Nauczycieli oraz zaproszonych Gości. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu głos zabrał Pan Dyrektor mgr Jerzy Soska, który w ciepłych słowach pożegnał uczniów kończących edukację w murach naszej szkoły, dziękując im za rzetelną i wytężoną pracę oraz życząc sukcesów i odwagi w dalszych życiowych wyborach. Wszyscy pozostali uczniowie rozpoczynający wakacje otrzymali gratulacje zakończenia kolejnego etapu nauki oraz życzenia udanego wypoczynku. Głos zabrał również Przewodniczący Rady Rodziców Pan Piotr Słowiak.

Wybitni absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia, zaangażowani w pracę na rzecz szkoły, oraz najlepsi w swoich zawodach zostali uhonorowani nagrodami. Uczniowie Technikum, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem odebrali je wraz z rodzicami z rąk Pana Dyrektora. Nagrodzeni zostali również laureaci konkursów, zawodów sportowych oraz wszyscy pracujący społecznie na rzecz szkoły i otoczenia. Przedstawiciele firm Mabuchi Motor, CanpackS.A, Bohle, Igloo oraz Calsberg wręczyli wyróżniającym się uczniom stypendia.

Wzruszającym punktem uroczystości było pożegnanie nauczycieli odchodzących na emeryturę: Pana wicedyrektora Krzysztofa Obala, panów Jerzego Podłęckiego, Andrzeja Tyrkiela, oraz Wiesława Gibesa.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości uczniowie klas 3TP, 2TH przygotowali wraz z wychowawczyniami krótki program artystyczny w konwencji kabaretu. Do występu zaprosili koleżanki z klasy 3TGs oraz 2TP. Zespół muzyczny pod kierunkiem pani Anny Rudnik urozmaicił występ piosenkami. Na koniec przedstawiciele uczniów skierowali kilka słów do dyrekcji oraz nauczycieli dziękując im za trud i starania wkładane w ich edukację i wychowanie oraz życząc zasłużonego wypoczynku. Po zakończeniu uroczystości wszystkie klasy udały się na spotkanie z wychowawcami. Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, udanych i inspirujących podróży, niezapomnianych wrażeń oraz bezpiecznego powrotu do szkoły.

Dorota Oleksy

Zobacz galerię