Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Konferencja Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Brzesku

2012-11-06 08:02
Konferencja Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Brzesku

30 października 2012 roku odbyła się powiatowa konferencja pt. „Dziecko 6-letnie w przedszkolu i szkole. Rola poradni i placówek oświatowych w przygotowaniu dziecka do szkoły” zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną i Starostwo Powiatowe w Brzesku. Udział w niej wzięli m.in. wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Ożóg, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Janina Motak, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegatura w Tarnowie Aleksandra Stasiak oraz licznie zgromadzeni Dyrektorzy i Nauczyciele uczący dzieci w wieku 5 i 6 lat z przedszkoli i szkół z powiatu brzeskiego (81 osób z zaproszonych gości).


Konferencję rozpoczęła Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzesku Krystyna Czernecka – Sosin, następnie głos zabrał wicestarosta Ryszard Ożóg. Po oficjalnym otwarciu przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegatura w Tarnowie Pani  Aleksandra Stasiak przybliżyła temat 6-latka w świetle nowych przepisów prawa oświatowego.


Następnie o różnych aspektach rozwoju 6-latków i ich przygotowaniu do szkoły mówiły pracownice Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzesku (psycholog, pedagog, logopeda, oligofrenopedagog, tyflopedagog oraz surdopedagog) oraz zaproszone nauczycielki Publicznego Przedszkola Nr 4 w Brzesku oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzesku, które przedstawiły pracę z dzieckiem 6-letnim w przedszkolu i szkole na podstawie własnych doświadczeń zawodowych. Oprócz przedstawionego portretu psychologicznego dziecka 6-letniego na konferencji zostały przedstawione trudności 6-latka z jakimi najczęściej spotykają się pracownicy poradni. Zwrócono także uwagę na dzieci 6-letnie, które wymagają największej uwagi i wsparcia ze strony nauczycieli czy to w przedszkolu czy w szkole. Są to dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi m.in. dzieci słabo widzące, słabo słyszące, z niepełnosprawnością intelektualną, z zaburzeniami psychicznymi czy dzieci z grupy ryzyka dysleksji. Konferencję prowadziła Lucyna Mikulińska, psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzesku.