VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

2019-10-15 14:57
VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei zorganizowało Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych, która zgromadziła 120 sportowców, 80 opiekunów 30 wolontariuszy i wielu wspaniałych gości.  Byli z nami między innymi: uczniowie i podopieczni ze: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej,  SOSW w Wierzchosławicach-Dwudniakach, Domu Pomocy Społecznej w Brzesku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze,  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku, uczniowie ze szkół: w Jurkowie, Tymowej, Gosprzydowej, Uszwi, Domosławicach, Wojakowej i Gnojnika, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola i  „Uniwerku Malucha” z  Iwkowej.

1.jpg

Wydarzenie mogło się odbyć dzięki środom pozyskanym z Gminy Czchów w ramach działania „Upowszechnianie Kultury Fizycznej, w tym organizacja cyklicznych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, promujących zdrowy tryb życia”. Wsparli nas także sponsorzy: Piwniczanka – producent naturalnej wody mineralnej; Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowo-Transportowe „Edmund Leś”,  które zakupiło wspaniałe gadżety kibica, Bakoma – po raz drugi przygotowała dla wszystkich uczestników przepyszne, zdrowe produkty, Pan Jurek Kolbusz, nasz absolwent –zadbał o kolorową watę cukrową, Polskie Składy Budowlane „Mrówka- Brzesko” – udostępniły nam swoją maskotkę i obdarowały wszystkich uczestników odblaskami, Komenda Powiatowa Policji w Brzesku przygotowała krótkie warsztaty na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a MOKSiR w Czchowie bezpłatnie udostępnił halę sportową.

9.jpg

Indywidualne zmagania sportowe obejmowały 6 konkurencji (bieg sprinterski, bieg slalomem, toczenie piłki po ósemce, zbijanie kręgli, budowanie wieży, rzuty do celu).Komisja sędziowska, której przewodniczyła Pani Magdalena Kraczkiewicz , czuwała nad właściwym przebiegiem rywalizacji. O bezpieczeństwo uczestników dbał ratownik medyczny, Pan Łukasz Pajor.

Atrakcją siódmej Spartakiady były występy grup tanecznych „Piratki” i „Szkraby”, które z Panią Małgorzata Horosin przygotowały wspaniały pokaz. O dobre humory uczestników zadbały także Panie z grupy Animek, które malowały buźki małych i tych nieco większych uczestników imprezy. Na łasuchów czekał poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy z Zespołu Szkół w Czchowie. Każdy zawodnik otrzymał medal z napisem „Mistrz”.

8.jpg

Po raz kolejny okazało się, że Spartakiada to nie tylko cykliczne zajęcia sportowo-rekreacyjne, promujące zdrowy styl życia, ale  przede wszystkim dzień integracji, tolerancjii wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom – dzięki Wam ten dzień był doskonały.

Kraczkiewicz, S. Janicka