Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Nr 1 w Brzesku

2019-10-21 14:07
Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Nr 1 w Brzesku

„Z rąk do rąk podajemy skromny mądrości dar zwyczajny…”
Czesław Miłosz – Traktat moralny

Dzień Edukacji Narodowej to jeden z ważniejszych dni w kalendarzu wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób związani są z oświatą. W tym roku powiatowe obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej zorganizował Zespół Szkół Ponadpodstawowych  Nr 1 w Brzesku. Uroczysty apel z udziałem władz powiatu, zaproszonych gości, dyrekcji i nauczycieli oraz młodzieży ZSP Nr 1 odbył się 14 października. Po powitaniu przez Panią Dyrektor Dorotę Jedlińską wszystkich zgromadzonych, głos zabrał Starosta Powiatu Brzeskiego p. Andrzej Potępa, który dziękował wszystkim pracownikom oświaty za zaangażowanie, serce okazywane młodemu pokoleniu, za wysiłek i trud wkładany w kształcenie podopiecznych, a także za entuzjazm, dzielność, cierpliwość oraz za niespożyte pokłady energii. Równocześnie życzył wszystkim niesłabnącej pasji w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw młodych ludzi. Za szczególne osiągnięcia wychowawczo-dydaktyczne Pan Starosta wyróżnił nauczycieli z Powiatu:

1. Pani Agnieszka Małek - wicedyrektor, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku,
2. Pani Bożena Maksylewicz, wicedyrektor, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku,
3. Pani Patrycja Ptak-Żołna - wicedyrektor, nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku,
4. Pani Agnieszka Dudek-Janicka - nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku,
5. Pani Anna Witkowska - nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku,
6.  Pani Sylwia Janicka - kierownik praktycznej nauki zawodu, nauczyciel w Zespole Szkół w Czchowie,
7. Pani Domika Musiał - pedagog w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Złotej,
8. Pani Ewa Dobranowska - psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzesku

Pan Starosta przyznając im nagrody, życzył dalszej satysfakcji z wykonywanej pracy. Następnie Pani Dyrektor ZSP Nr 1 uhonorowała wyróżniających się Nauczycieli i Pracowników szkoły nagrodami Dyrektora Szkoły, dziękując za wykonywaną pracę.