Odznaczenia państwowe dla osób zaangażowanych w działalność PCK

2019-12-13 08:55
Odznaczenia państwowe dla osób  zaangażowanych w działalność PCK

7 grudnia 2019 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie uhonorowano odznaczeniami państwowymi, resortowymi i medalami osoby zasłużone dla idei PCK.  Z powiatu brzeskiego  wyróżniono wieloletnich działaczy i krwiodawców: podkomisarza Grzegorza Maturę, który został odznaczony  przez Marszałka Województwa Małopolskiego, Krzyżem Małopolski - Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego (najwyższym regionalnym odznaczeniem). Nadkomisarz w stanie spoczynku – Jerzy Migas – otrzymał Odznakę Honorową PCK. Wśród wyróżnionych osób znalazła się także Izabela Ancukiewicz – nauczyciel Zespołu Szkół w Czchowie, która została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej za wyróżniającą pracę i zaangażowanie w dzieło Polskiego Czerwonego Krzyża. Odznaczenia – w imieniu Ministra Edukacji – dokonała Wicekurator Oświaty Halina Cimer.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym osobom.