Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Szlachetna Paczka na Zielonce

2019-12-20 10:24
Szlachetna Paczka na Zielonce

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia Wiosna, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi i biednymi zostają zniesione, bo ważny jest każdy człowiek”. W tym projekcie biorą udział znani i lubiani np. piłkarze Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski, siostry Radwańskie, Joanna Kulig czy Tomasz Kot. Paczkę pobłogosławił papież Benedykt XVI, a papież Franciszek sam kilka razy przygotował Szlachetną Paczkę, w tym roku dla rodziny z 8 dzieci.

5.jpg


W Weekend Cudów 6-8 XII 2019r. wolontariusze przywiozą podarunki do 14,5 tys. rodzin. Wśród obdarowanych będzie również 83 letnia pani Ala, do niej trafi paczka oznaczona symbolem MLP-1117-931. Dlaczego jest tak ważna? Bo przygotowali ją uczniowie i nauczyciele ZSTiB w Brzesku, bo to już10 edycja tego projektu na Zielonce. Na mój apel o pomoc w przygotowaniu Szlachetnej Paczki odpowiedziało wiele klas. Niektóre uczestniczyły w tym projekcie już czwarty raz np. 4TMe (najbardziej hojna) czy 4TGs (najbardziej operatywna- już drugi raz gastronomicy zorganizowali słodki kiermasz, poświęcili swój weekendowy czas na pieczenie słodkości, które w poniedziałek i wtorek kupowała społeczność uczniowska i nauczycielska „Zielonki”). Po raz kolejny do akcji włączyły się klasy 3TGs, 3TI, 2bwa, 2TH, ale szczególnie cieszy fakt, że do szlachetnej drużyny dołączyły klasy pierwsze i to zarówno technikum, jak i szkoły branżowej (1bbp, 1TIp).

13.jpg
Za zebrane pieniądze zostały zakupione min. produkty spożywcze, chemia, piecyk gazowy, pościel, koc, zestaw garnków, pralka oraz łóżko z wygodnym materacem. W piątkowy wieczór 30 paczek powędrowało do magazynu Szlachetnej Paczki. Zawieźli je uczniowie klasy 4 TMe Kacper Mickiewicz i Dawid Pabiś.

„Jesteście zmianą w życiu dla wszystkich potrzebujących. Macie wiele szczęścia, bo macie tak piękne serca. Macie tak piękne serca, bo macie wiele szczęścia„

W przygotowaniu Szlachetnej Paczki w roku 2019 udział wzięli nauczyciele oraz uczniowie ZSTiB:
D. Chrzan, A. Dudek-Janicka, M. Kubala, M. Lechowicz-Liro, J. Surmacz, komisja WF (D. Moszczyńska, M. Żurek-Opiła, W. Gibas, W. Łanocha, S. Olchawski, M. Klimczak, S. Ropek, P. Piwowarczyk, Z. Chyl ),

klasy:
3TGs z wychowawczynią R. Mleczko,
2 TH z wychowawczynią Magdaleną Zamiatałą,
2 TMe z wychowawczynią Ewą Świerczek,
3 bb z wychowawczynią Martą Włodarczyk,
1 bbp z wychowawcą Mirosławem. Musialskim,
4 TMe, 4 TGs, 3 TI, 3 bwa, 1 TIp, 2 bwa.

Danuta Reczek-Chyl

14.jpg

15.jpg