Dzień konsumenta - ZS w Szczurowej

2013-03-27 11:51
Dzień konsumenta - ZS w Szczurowej

W dniu 15 marca 2013 w Zespole Szkół w Szczurowej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Konsumenta. Uroczystość uświetniła obecność Pana Arkadiusza Ropka - Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta. Znamienity gość wygłosił prelekcję o prawach konsumenta w kontaktach ze sprzedawcami.  Młodzież naszej szkoły zdobyła wiele cennych informacji z zakresu sprzedaży konsumenckiej i możliwości dochodzenia roszczeń od przedsiębiorców. Wskazówki Pana Rzecznika były cenne tym bardziej, że w naszej placówce kształcą się przyszli handlowcy.

W trakcie akademii wyświetlono prezentację szkoły wykonaną przez uczniów klasy 3T. Można też było wziąć udział w świątecznym konkursie "Wielkanoc z tradycją". Jego celem było wsparcie materialne rodzin uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji. Całą akademię przygotowały: Pani Katarzyna Mach, Pani Ewelina Grabowska, Pani Ewelina Kusion oraz młodzież naszej szkoły. Uroczystość odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury.