Benefis maturzystów ZSP 1 w Brzesku

2013-05-07 14:12
Benefis maturzystów ZSP 1 w Brzesku

Tradycją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku stał  się Benefis Maturzystów organizowany dla utalentowanej młodzieży, która przez cały okres edukacyjny w szkole udzielała się bardzo aktywnie na polu artystycznym, kulturalnym i społecznym. Każdego roku Benefis jest utrzymany w innej konwencji. Trzy lata temu siedmiu  zasłużonych maturzystów  było żegnanych , w kowbojskim miasteczku,  w saloonie przy dźwiękach muzyki country. Rok temu jedenaście osób zostało wyróżnionych w blaskach jupiterów Ikarami (batonikami) w Schoolwood. W tym roku sam Cezar ze starożytnego Rzymu nadawał akty wolności i nakładał wieńce z wawrzynu na głowy sześciu benefisantów. Pomysłodawcami wyjątkowego  projektu są panie:  Joanna Barnaś,  Małgorzata Smoleń i Weronika Śliwa- Ciura.
Laureaci, których zasługi zostały docenione przez społeczność szkolną, przybyli  ze swoimi rodzicami oraz przyjaciółmi. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz powiatu brzeskiego w osobach: Przewodniczący Rady Powiatu p. Kazimierz Brzyk, v-ce starosta p. Ryszard Ożóg, dyrektorzy instytucji kulturalnych i oświatowych miasta Brzeska, także dyrekcja szkoły p. Maria Góra, p. Dorota Jedlińska, p. Agnieszka Małek, nauczyciele i wychowawcy. Bohaterami wieczoru byli uczniowie klas maturalnych: Mateusz Maklas z kl. 3A, Gabriela Magiera z kl. 3H, Marta Bąk z kl. 3F, Aneta Ciochoń, Ewa Wiśniowska i Łukasz Kijak z kl. 4 AT.
Żegnali ich uczniowie klas pierwszych, którzy  wcielili się  w role starożytnych Rzymian: Jan Kurek, Justyna Czech, Jakub Kościółek, Kamil Maślanka, Daniel Lechowicz. Pięknie zaprezentowała się Natalia Drużkowska  z kl. 2A śpiewając w podziękowaniu nastrojową piosenkę z repertuaru Ireny Santor „ Powrócisz tu”. Każdy abiturient wracał wspomnieniami do minionych lat , spędzonych w szkole, a także prezentował jeden wybrany przez siebie utwór.  Spotkanie upłynęło w przyjemnej
i wesołej atmosferze, nie obyło się jednak bez wzruszeń i przysłowiowej łezki w oku. Ukoronowaniem benefisu był tort i sztuczne ognie, a także utwór Marka Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” , który wykonali wszyscy laureaci jako podziękowanie za przygotowanie pięknego i niezapomnianego wieczoru.

oprac. M. Smoleń J. Barnaś