Z "Modernizacją" w Turyngii

2013-05-07 14:19
Z "Modernizacją" w Turyngii

Po raz drugi, w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”, uczeń miał szansę uczestniczyć w wizycie studyjnej do Niemiec. Taką możliwość miała Joanna Ciuruś – uczennica 4 klasy Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Była to wizyta z branży gastronomicznej i trwała w dniach 14-20 kwietnia 2013 roku. Tym razem uczniów gościła Jena, gdzie pod okiem nauczycieli z Polski i Niemiec uczniowie poznawali tajniki kuchni regionalnej w szkole Berufsbildenes Schulzentrum Jena Gӧschwitz.
Pomimo, iż wyjazd wypadł miesiąc przed maturą i wiele osób odradzało mi ten krok, nie żałuję żadnej godziny spędzonej  w Jenie – wspomina Joasia. Jak podkreśla, zdobyła nową wiedzę przydatną w zawodzie kucharza, jak również poznała kulturę naszych zachodnich sąsiadów. Wyjazd okazał się także doskonałą okazją do zwiedzenie okolicznych miast i poznania historii tego regionu. Wszystkim uczniom polecam tego typu wyjazdy – zachęca nasza uczestniczka.
Należy podkreślić, iż wyjazd studyjny zrealizowany został w ramach komponentu ponadnarodowego projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.