Współpraca Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie i Powiatu Brzeskiego

2013-05-08 12:29
Współpraca Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie i Powiatu Brzeskiego

Grupa Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji (SORE) z Powiatu Brzeskiego spotkała się 26 kwietnia br.  w Brzesku z dyrektorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej - p. Lechem Gawryłowem oraz kierownikiem Wydziału Badań i Analiz OKE - p. Anną Rappe. Celem spotkania było wyposażenie SORE w umiejętności skuteczniejszego wspomagania szkół w zakresie wykorzystania wyników EWD do rozwoju i podniesienia efektywności pracy szkoły.

Projekt „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim” realizowany jest w 90 placówkach –  w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie całego powiatu. Celem projektu jest poprawa jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli poprzez wdrożenie kompleksowych planów wspomagania szkół i przedszkoli. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Każda z placówek objętych wsparciem w ramach pilotażu otrzymuje pomoc w diagnozie potrzeb rozwojowych oraz w dostosowaniu do nich oferty doskonalenia nauczycieli. Pomoc ta jest zadaniem zatrudnionego w ramach projektu Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji (SORE). SORE to zewnętrzny konsultant, który wspiera szkołę w skonstruowaniu Rocznego Planu Wspomagania w jednym, wybranym przez placówkę obszarze. Kolejnym etapem jest organizacja na podstawie Rocznego Planu bezpłatnych warsztatów, szkoleń i konsultacji dla nauczycieli oraz pomoc we wdrożeniu nabytej wiedzy i umiejętności do praktyki szkolnej.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ