Plener na zamku w Dębnie

2013-05-14 09:58
Plener na zamku w Dębnie

Już po raz 6 Zamek w Dębnie gościł w swych komnatach młodych artystów malarzy, którzy stanęli w szranki by uwiecznić piękno dawnej architektury i cud natury wokół zamku.
Patronat nad plenerem przejęli Starosta Powiatu Brzeskiego i Wójt Gminy Dębno oraz Stowarzyszenie Miłośników Zamku w Dębnie.
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze godnie reprezentowali Damian Śliwa z klasy I gimnazjum oraz Justyna świerczek z klasy II Technikum Fryzjerskiego, ale konkurencja była ogronma, bo swoją wrażliwość przelewali na płótno lub papier uczniowie z okolicznych szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz Ośrdków Terapii Zajęciowej z Brzeska i Tarnowa.
Wyniki konkursu poznamy już 26 maja 2013r. na Wernisażu prac wszystkich uczestników pleneru, a za naszych artystów malarzy mocno trzymamay kciuki. Dla nas spisali się na medal!