Pilotaż nowego systemu doskonalenia nauczycieli

2013-05-16 14:39
Pilotaż nowego systemu doskonalenia nauczycieli

W ramach projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim" w 90 szkołach i przedszkolach funkcjonujących na terenie całego powiatu odbywają się bezpłatne warsztaty dla dyrektorów i nauczycieli.

Po przeprowadzonej w styczniu 2013 r. diagnozie w szkołach i przedszkolach biorących udział w projekcie wybrane zostały obszary doskonalenia, na podstawie których zaprojektowano ofertę szkoleniową odpowiadającą indywidualnym potrzebom placówek.

Do najpopularniejszych obszarów wybranych przez szkoły i przedszkola z terenu powiatu brzeskeigo należą:
1. Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki
2. Wykorzystanie TIK na zajęciach edukacyjnych – bezpieczny Internet
3. Wspieranie pracy wychowawców klas – bezpieczna szkoła
4. Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny
5. Jak i po co prowadzić ewaluację wewnętrzną?
6. Postawy uczniowskie, jak je kształtować?
7. Efektywna organizacja zespołów nauczycielskich
8. Rodzice są partnerami szkoły
9. Wykorzystanie EWD w ewaluacji wewnętrznej szkoły
10. Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Projekt jest pilotażem nowego systemu doskonalenia nauczycieli i prowadzony jest przez Powiat Brzeski w szkołach podstawowych, gimnazjach, ponadgimnazjalnych
oraz przedszkolach. W ramach nowego systemu punkt ciężkości w doskonaleniu nauczycieli przenosi się ze specjalistycznej wiedzy przedmiotowej, w kierunku przygotowania do pracy zespołowej na rzecz rozwoju szkoły w wybranym obszarze.

Więcej informacji na temat projektu kliknij

Warsztaty w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Brzesku

Warsztaty w Publicznym Gimnazjum w Jadownikach