Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Małopolska Chmura Edukacyjna – przedmioty ogólne III

2023-04-26 09:32
Małopolska Chmura Edukacyjna – przedmioty ogólne III

W Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Brzesku w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – przedmioty ogólne III”  odbywały się zajęcia on-line z języka angielskiego prowadzone przez wykładowców Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Miały one za zadanie rozwinąć umiejętności uczniów w różnych aspektach uczenia się języka angielskiego.

Pierwsza część zajęć wzbogaciła wiedzę uczniów w zakresie fonetyki. Lekcje pomogły zrozumieć jak subtelne różnice w wymowie mogą wpłynąć na przekaz informacji.  

Zajęcia miały formę interaktywną - uczniowie pracowali z nagraniami dźwiękowymi i wraz z prowadzącym ćwiczyli wymowę. 

Kolejny blok zajęć poświęcony został roli Internetu w rozwoju języka angielskiego. Uczniowie rozwinęli kompetencje w zakresie pozyskiwania informacji w anglojęzycznym Internecie i poszerzyli wiedzę na temat różnych form rozwoju języka.

Ostatni segment poświęcony był wybranym aspektom związanym z genezą i akwizycją języka czyli stopniowym nabywaniem umiejętności językowych i komunikacyjnych.

Podobnie jak w poprzedniej części, tutaj również część samodzielnej pracy uczniów polegała na wyszukiwaniu i analizie materiałów dostępnych w Internecie. Prowadząca w sposób kompetentny i przyjazny pomogła w rozwinięciu umiejętności i poszerzeniu swojej wiedzy na temat zmian zachodzących zarówno w języku, jak i w postrzeganiu świata wynikającym ze znajomości języka.

Zajęcia przyczyniły się do rozwoju kompetencji językowych uczniów, ich wiedzy o historii i rozwoju języka. Test końcowy wykazał średnio 30% przyrost wiedzy w stosunku do testu początkowego.

Uczniowie ocenili zajęcia MCHE bardzo wysoko, docenili przygotowanie i wysokie kompetencje prowadzących. Zajęcia bardzo wspomogły przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego i ewentualnych studiów filologicznych. 

Krzysztof Stec

ec8589cb50b4997dfe24d18a156a4179.png

logo-typy.png

Zobacz galerię