Jak motywować? Zajęcia dla nauczycieli w ZSP w Czchowie

2013-05-27 10:46
Jak motywować? Zajęcia dla nauczycieli w ZSP w Czchowie

„Wybierz pracę, którą kochasz,
A nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu”
Konfucjusz

W związku z realizacją zadań 2. etapu Rocznego Planu Wspomagania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie odbyły się bezpłatne warsztaty dla nauczycieli nt. „Jak motywować, aby uczniowie się uczyli?”. Zajęcia były prowadzone przez Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji w ramach projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim". Grono pedagogiczne uczestniczyło w spotkaniu, którego problematyka oscylowała wokół następujących zagadnień: nauczyciel zmotywowany – uczeń zmotywowany; sposoby na motywujące lekcje; motywująca rola nowych technologii w kształceniu uczniów; sposoby prowadzenia motywującej rozmowy; pozytywna motywująca informacja zwrotna; motywujące udzielanie konstruktywnej krytyki; strategie motywacyjne oraz metody budowania zaangażowania.

Zgodnie z założeniami projektu, który jest realizowany od stycznia 2013 roku w 90 placówkach oświatowych na terenie Powiatu Brzeskiego Szkolny Organizator Rozwoju SORE to osoba wspierająca nauczycieli w procesie wdrażania zmodernizowanego systemu doskonalenia w szkołach. W tym celu jednym z zadań SORE są indywidualne orz grupowe spotkania konsultacyjne z pedagogami objętymi wsparciem. Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji: „jest zewnętrznym konsultantem zatrudnionym w ramach projektu przez powiatowego koordynatora. Wspiera szkołę i dyrektora, towarzysząc oraz służąc pomocą na kolejnych etapach realizacji planu wspomagania”. (Czerwonka, Granoszewska-Babiańska, 2012).

Oprac. Małgorzata Budzik

Więcej informacji na temat projektu - kliknij