„ MAJÓWKA” W SOSW W ZŁOTEJ

2013-05-27 11:15
„ MAJÓWKA” W SOSW W ZŁOTEJ

22 maja br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Złotej miała miejsce wspaniała plenerowa impreza integracyjna tzw. „Majówka”, tym razem pod hasłem: „Ziemia w naszych rękach”.

„Majówka” jest to impreza cykliczna, która odbywa się już od kilku lat i zdążyła się wpisać w tradycję złockiego Ośrodka. W naszej pamięci pozostają wcześniejsze spotkania integracyjne: „Wielka Majówka”, „Majówka z uśmiechem”, „Majówka z witaminką”, „U naszych przyjaciół w Europie”, „Majówka bez granic”, „Majówka na ludowo”, „Majówka Egzotyczna”, „Bajkowa Majówka”, „Majówka na sportowo”. Organizatorem Majówek pozostaje niezmiennie Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Złotej przy udziale Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie.

O tym, że złockie Majówki cieszą się dużą popularnością i uznaniem w całej okolicy świadczy z roku na rok zwiększająca się liczba gości. Na tegorocznej Majówce pojawili się m.in.: Starosta Powiatu brzeskiego – p. A. Potępa, Przewodniczący Rady Powiatu – p. K. Brzyk, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku – p. J. Motak, Dyrektor SCE w Tarnowie – p. B. D. Niziołek, Dyrektor PCPR w Brzesku – p. S. Lambert, Dyrektor PSP w Lewniowej – p. Z. Stanuszek, Dyrektor Zespołu Szkół w Złotej – p. B. Jurkiewicz, Kierownik WTZ w Zawadzie Uszewskiej – p. M. Piech, siostra B. Toboła z DPS w Brzesku, Nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół w Złotej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewniowej, Publicznego Gimnazjum w Iwkowej oraz z oddziału naszego Ośrodka, czyli DPS w Brzesku. Przybyli również licznie Rodzice naszych wychowanków.

„Majówka” rozpoczęła się od wystąpienia Dyrekcji SOSW w Złotej – p. mgr B. Barwiołek. Pani Dyrektor powitała serdecznie wszystkich gości oraz pracowników i wychowanków naszego Ośrodka. Życzyła też wszystkim wspaniałej zabawy.

Niezwykle interesującą okazała się część artystyczna Majówki.  Zaprezentowali się: uczniowie z SOSW w Złotej, wychowankowie DPS z Brzeska, uczniowie ZS w Złotej, uczniowie SP z Lewniowej oraz młodzież gimnazjalna z Iwkowej. Występy młodych artystów raz po raz były przerywane gromkimi brawami. Pełni wrażeń artystycznych uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na wyśmienity bigos. W programie ”Majówki” znalazł się ponadto konkurs plastyczny, w którym licznie wzięli udział zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy imprezy. Atrakcją Majówki okazały się też  kiełbaski z grilla, którymi raczyli się wszyscy uczestnicy zabawy.

Tegoroczna Majówka była niezwykle udana. Wszyscy fantastycznie się bawili o czym świadczą uśmiechnięte buzie dzieci i dorosłych utrwalone na wspólnych fotografiach. Humorów nie zdołał zepsuć nawet deszcz. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie. To już za rok. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Oprac.  mgr M. Dudek