I Manewry Obronne Szkól Gimnazjalnych w ZS w Szczurowej

2013-06-10 09:06
I Manewry Obronne Szkól Gimnazjalnych w ZS w Szczurowej

W Zespole Szkół w Szczurowej odbyły się I Manewry Obronne Szkól Gimnazjalnych gminy Szczurowa i gmin ościennych. W Manewrach  poza konkursem uczestniczyli także uczniowie Zespołu Szkół w Szczurowej. Pierwszym zadaniem uczestników było zespołowe rozwiązanie testu - 25 pytań z problematyki Edukacji dla bezpieczeństwa. Pozostałe konkurencje manewrów to m. in.  czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej, rzut piłką lekarską, bieg po kopercie, transport rannych różnymi sposobami, a także ewakuacja poszkodowanych z pojazdu uczestniczącego w wypadku komunikacyjnym.   Rywalizacja zespołów była zacięta, a konkurencje wymagały dużej wiedzy i umiejętności zespołowego działania.
W manewrach najlepsi okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum z Bielczy, drugie miejsce zajął zespół z Gimnazjum Publicznego z Zaborowa zaś trzeciej miejsce zespół z  Gimnazjum Publicznego ze Szczurowej. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami.
Manewry były doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości z zakresu problematyki obronnej oraz udzielania pierwszej pomocy, a jednocześnie okazją do wzajemnego poznania się uczniów i nauczycieli. Atmosfera zawodów była bardzo ciepła i przyjazna, co utwierdziło organizatorów o słuszności organizacji tego typu przedsięwzięcia w następnych latach.

Organizatorami manewrów byli nauczyciele Edukacji dla bezpieczeństwa
i wychowania fizycznego.