XIII ŁYSOGÓRSKI BIEG PRZEŁAJOWY

2013-06-18 08:50
XIII ŁYSOGÓRSKI BIEG PRZEŁAJOWY                Łysogórski bieg przełajowy na stałe zapisał się w czerwcowym kalendarzu imprez sportowych Powiatu Brzeskiego. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze już po raz 13 był organizatorem biegu przełajowego dla dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych i podstawowych naszego powiatu.
             Jedenastego czerwca 2013r. pogoda dopisała i na linii startowej pojawiło się aż 80 śmiałków, którzy przybyli zmierzyć się ze sobą w biegu, na dystansie 100 m dla szkół podstawowych i 1500 m dla gimnazjów.
Wyróżniono kategorie dla szkół podstawowych i gimnazjów, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Trasa choć trudna i wymagająca doskonałej kondycji nie przeraziła nikogo i bieg pięknymi uliczkami Łysej Góry ukończyli wszyscy startujący.
            A było o co powalczyć, bo tradycyjnie za zajęcie I miejsc w każdej z kategorii był do wygrania rower górski lub trekkingowy. Patronat i sponsoring nad imprezą objęli Starosta Powiatu Brzesko, Wójt Gminy Dębno, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury i Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze.

Nagrody uroczyście wręczyli Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze Maria Piela,  za-ca Starosty Brzeskiego Ryszard Ożóg i Dyrektor DCK Włodzimierz Gurgul.
Od początku imprezy i w trakcie jej trwania można było liczyć na fachową opiekę i pomoc ze strony nauczycieli i młodzieży z ZSTiO, którzy mocno wspierali i dopingowali uczestników biegu, a po ogłoszeniu wyników częstowali aromatyczną kiełbaską z grilla.

W XIII Łysogórskim Biegu Przełajowym wzięły udział szkoły:
• Publiczne Gimnazjum w Łysej Górze;
• Zespół Szkolno Przedszkolny w Łysej Górze;
• Zespół Szkół im. Wł. Reymonta w Porąbce Uszewskiej;
• Zespół Szkół im. Ks. Prałata T. Dłubacza w Sufczynie;
• Zespół Szkół w Woli Dębińskiej;
• Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzesku;
• Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzesku;
• Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Łysej Górze;
• Publiczne Gimnazjum w Jadownikach;
• Publiczne Gimnazjum w Gnojniku;
• Publiczne Gimnazjum im. Św. Kingi w Wojniczu.

Najszybciej do linii mety dobiegli:
W kategorii szkół podstawowych –dziewczęta miejsca:
I     Oliwia Sowa ze Szkoły Podstawowej w Brzesku;
II    Monika Franczyk ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Reymonta w Porąbce
       Uszewskiej;
III   Izabella Klecka ze Szkoły Podstawowej w Brzesku,

W kategorii szkół podstawowych –chłopcy miejsca:
I     Jacek Kukułka ze Szkoły Podstawowej w Brzesku;
II    Kacper Książek z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Łysej Górze;
III   Szymon Michałek ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata T. Dłubacza
        w Sufczynie;

W kategorii gimnazjum –dziewczęta miejsca:
I    Paulina Górak z Publicznego Gimnazjum w Gnojniku;
II   Weronika Brachucy z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku;
III   Jowita Nowak z Publicznego Gimnazjum im. Św. Kingi w Wojniczu.

W kategorii gimnazjum –chłopcy miejsca:
I   Michał Mytnik z Publicznego Gimnazjum przy ZSTiO w Łysej Górze;
II   Damian Bodzich z Publicznego Gimnazjum przy ZSTiO w Łysej Górze;
III   Bartosz Nowak z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze.

Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok!

L.P.