Warsztaty dla nauczycieli w Publicznej Szkole Podstawowej Sterkowcu

2013-06-21 08:22
Warsztaty dla nauczycieli w Publicznej Szkole Podstawowej Sterkowcu

Szkolenia dla nauczycieli w ramach projektu prowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Brzesku: "Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie  zmodernizowanego systemu doskonalenia  nauczycieli w Powiecie Brzeskim" daje możliwość wyboru szkołom rodzaju szkolenia spośród 24-ech ofert.  Nauczyciele w PSP w Sterkowcu postanowili zgłębić tajniki nowoczesnego zarządzania szkołą, delegowanie zadań oraz nowoczesną  pracę w zespołach zadaniowych nastawioną na efekty w pracy z młodzieżą.
Z tego powodu pani dyrektor Bożena Martyna oraz nauczyciele jako ofertę doskonalenia wybrali: "Efektywną organizację pracy zespołów nauczycielskich." W trakcie szkolenia znalazł się czas na lepsze poznanie możliwości i kompetencji innych kolegów, nabranie wprawy w umiejętnościach komunikacyjnych, udoskonalanie zdolności organizacyjnych.
W Szkole powstał też zespół do koordynowania wszystkich ważniejszych działań  oraz pomocy w  sprawach wychowawczych. Pierwsze efekty pracy zespołowej można było podziwiać 8 czerwca na Pikniku Rodzinnym, który swoją obecnością zaszczycili szanowni goście: Burmistrz Miasta Brzeska pan Grzegorz Wawryka, Kustosz Sanktuarium Szczepanowskiego Ks. prałat Władysław Pasiut, przewodniczący RM Tadeusz Pasierb, zastępca przewodniczącego RM Krzysztof Ojczyk i RP Tomasz Latocha oraz naczelnik WEKiS Józef Cierniak.
W organizacji pikniku wzięli udział uczniowie szkoły, rodzeństwo , rodzice , ich znajomi i nauczyciele, a także absolwenci oraz coraz liczniejsze grono partnerów szkoły: klub Błękitni, Koło Gospodyń, Rada Sołecka, Świetlica Wiejska, a także osoby prywatne.

oprac. Kinga Adamczyk

Więcej na temat projektu kliknij