Poetycki sukces Sylwii Bąk

2013-07-02 07:48
Poetycki sukces Sylwii Bąk

23 czerwca 2013 r.  podczas III Małopolskich Dni Jana Pawła II, na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku, miało miejsce podsumowanie powiatowego konkursu  plastycznego i literackiego pod hasłem „Bł. Jan Paweł II – Pielgrzym Miłości”. Z Zespołu Szkół w Szczurowej wzięły z nim udział dwie uczennice: Justyna Dymon w konkursie plastycznym (opiekun mgr Elżbieta Kural) oraz Sylwia Bąk w konkursie literackim (opiekun mgr Dagmara Madej). Sylwia zajęła w konkursie drugie miejsce. Warto dodać, że o już drugi poetycki sukces Sylwii w ostatnim czasie. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy udanych wakacji.
Uczestnik konkursu miał za zadanie napisać 1 wiersz na konkursowy temat. Komisja przy ocenianiu prac brała pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem, formę wierszowaną, inwencję twórczą, a także poprawność językową oraz dobór artystycznych środków wyrazu.
Organizatorami konkursu byli: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Brzesku, Parafia Św. Jakuba i Matki Kościoła w Brzesku oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku. Cele konkursu, które wyznaczyli sobie organizatorzy to:
- Rozwijanie wrażliwości na wartości przekazywane w nauczaniu bł. Jana Pawła II.
- Pogłębianie wiedzy o Jego dziedzictwie, a także popularyzowanie twórczości.
- Wykorzystanie myśli bł. Jana Pawła II w kształtowaniu młodych charakterów.
- Zachęcenie do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej.
Warto dodać, że o już drugi poetycki sukces Sylwii w ostatnim czasie.