Międzypowiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania” 2012

2012-10-16 14:35
Międzypowiatowym  Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania” 2012

W dniu 11 października w RCKB w Brzesku odbył się etap powiatowy konkursu recytatorskiego „Poszukiwania”. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku w kategorii recytacja reprezentowali: Marta Łach uczennica kl. 3G, Mateusz Maklas uczeń kl. 3A, Paulina Gniadek z kl. 1E, Monika Hajdo z kl. 1F. W kategorii poezja śpiewana zaprezentowały się Joanna Pajor z kl. 1A oraz Edyta Winiarska z kl. 2G. Uczestnicy turnieju prezentowali teksty literackie, które powstały w latach 1914 – 2011.

Jury konkursu recytatorskiego dokonało oceny według następujących kryteriów:
• interpretacja utworów;
• kultura słowa,
• dobór repertuaru,
• ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii poezja śpiewana  jury uwzględniło także:
• zgodność muzyki z charakterem wiersza,
• muzykalność i warunki głosowe wykonawcy,
• wartości artystyczne muzyki.

Decyzją jury do kolejnego etapu konkursu (międzypowiatowego), który odbędzie się 25 października w Dąbrowie Tarnowskiej zakwalifikowali się uczniowie ZSP nr 1: Marta Łach, Mateusz Maklas oraz Joanna Pajor. Uczennice Adrianna Gniadek oraz Edyta Winiarska otrzymały w konkursie wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów
w kolejnym etapie.