Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Wizyta zawodoznawcza uczniów ZSP 1 w Poznaniu

2012-10-17 07:55
Wizyta zawodoznawcza uczniów ZSP 1 w Poznaniu

30 osobowa grupa uczniów Technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 uczestniczyła w dwudniowym stażu –wizycie zawodoznawczej  w Poznaniu, zorganizowanej w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.

Staż rozpoczął się w Instytucie Logistyki i Magazynowania gdzie mieści się również Wyższa Szkoła Logistyki i GS1 Polska. Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów dotyczących genezy i znaczenia kodów kreskowych oraz wykorzystania kodów kreskowych w gospodarce magazynowej. Uczniowie Technikum mieli okazję zobaczyć laboratorium magazynowe Wyższej Szkoły Logistyki oraz obejrzeć symulację funkcjonowania magazynu wykorzystującego kody kreskowe do usprawnienia procesów magazynowych.
Kolejnym punktem wizyty było zwiedzenie głównej siedziby Centrum Logistycznego Grupy Raben, mieszczącego się w Gądkach koło Poznania. W jednej z hal magazynowych uczniowie mogli zobaczyć, jak naprawdę wygląda nowoczesny magazyn wysokiego składowania oraz  jak się w nim pracuje. Oprowadzający omówili sposoby  lokacji towarów, zasady przyjmowania i wydawania towarów,  metody i organizację pracy w magazynie, przedstawili też wykorzystywane maszyny i urządzenia magazynowe oraz środki transportu wewnętrznego. Popołudniowy spacer po urokliwym starym mieście zakończył pierwszy dzień stażu.

W drugim dniu, niezwykle interesującym był udział w Międzynarodowych Targach Poznańskich – Taropak 2012. Są to największe w tej części Europy targi branży opakowaniowej i logistycznej, zorganizowane na przeszło 30 tys. mkw.; W tym roku uczestniczyło w nich 600 firm z blisko 30 krajów. W dwóch grupach z przewodnikami, uczniowie Technikum ZSP nr 1 w Brzesku mieli okazję przyjrzeć się ofertom wystawców i uczestniczyć w ciekawych prezentacjach. Mnóstwo materiałów reklamowych, które ze sobą przywieźli posłuży im do poszerzenia wiadomości z zakresu logistyki i magazynowania. Dodatkowym elementem była także możliwość przyjrzenia się organizacji tak dużego przedsięwzięcia jakim niewątpliwie są targi z punktu widzenia wystawcy organizującego stanowisko wystawowe i organizatora masowej imprezy.

Ostatnim punktem programu było zapoznanie się z nowoczesnymi rozwiązaniami logistycznymi zastosowanymi na Stadionie Narodowym Lecha Poznań. Przewodnik zaprezentował nam stadion poprzez trzy perspektywy: piłkarza, kibica oraz dziennikarza sportowego. Na stadionie także zwrócono uwagę na organizację meczy jako przedsięwzięć logistycznych, które nie tylko mają przynieść korzyść organizatorom ale też zapewnić bezpieczeństwo i komfort kibicom.