Gimnazjada z Jeżycjadą

2013-12-11 11:35
Gimnazjada z Jeżycjadą

Dnia 5 grudnia 2013 roku, już po raz drugi odbył się Gminny Konkurs „Gimnazjada z Jeżycjadą” organizowany w Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej. Przedmiotem zmagań była w tym roku książka pt. „Kłamczucha” współczesnej pisarki Małgorzaty Musierowicz. Jest to druga w kolejności powieść z cyklu „Jeżycjada”, którego nazwa pochodzi od dzielnicy Jeżyce w Poznaniu, gdzie mieszkają bohaterowie książek.
Konkurs rozpoczął się od testu, podczas którego każdy walczył o punkty dla siebie. W drugiej części konkursu uczniowie współdziałali drużynowo o punkty dla szkoły, którą reprezentowali. Zarówno podczas zmagań indywidualnych, jak i zbiorowych wykazali się ogromną znajomością „Kłamczuchy” i świetnie sobie poradzili z zadaniami. Mieli możliwość sprawdzić się w nowych konkurencjach, nieco innych od tych z poprzedniego roku. Wzięli udział w „urodzinach”, odgadywali postacie występujące w scenkach, sporządzali opis pączka, uporali się z arcytrudnymi zagadkami sześciolatków, wypełniali kwestionariusz osobowy Anieli i Pawła, głównych bohaterów powieści. A wszystko przy relaksującej muzyce, która tematycznie związana była z treścią książki. Ponadto atrakcją spotkania był występ uczniów II klasy gimnazjum w Złotej, którzy zaprezentowali układy taneczne, będące dopełnieniem choreografii i scenariusza konkursu.
W tym roku nieco nowa formuła wiązała się z obecnością jury oceniającego zmagania uczestników. Do udziału w pracach zostały zaproszone pani Małgorzata Tracz z Publicznego Gimnazjum w Szczurowej i pani Danuta Sygnarowicz ze Szkoły Podstawowej w Radłowie. Swoją pomocą służyła również pani Maria Musiał – nauczyciel ZSiP w Złotej. Zwyciężczyniami w tegorocznej gimnazjadzie okazały się laureatki z roku poprzedniego, czyli uczennice Gimnazjum w Domosławicach. Otrzymały tort z napisem „Gimnazjada z Jeżycjadą”. Natomiast w konkursie indywidualnym triumfy święciły następujące osoby:
1. Joanna Pawlik – Domosławice
2. Kinga Mikosz- Złota
Małgorzata Fiut - Tworkowa
3. Karolina Kałuża – Tymowa
Nagrodami w konkursie były bilety do kina „Planeta” w Brzesku, na wybrany seans filmowy w okresie od 6 grudnia 2013 roku do 6 marca 2014 roku. Zwycięzcy otrzymali również nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok, aby zmierzyć się z bohaterami powieści „Kwiat kalafiora”.

MG