Wspólne kolędowanie w ZSP w Szczurowej

2014-01-21 08:39
Wspólne kolędowanie w ZSP w Szczurowej

„Miej oczy otwarte, aby nie umknęły ci  cuda, które Bóg czyni co dzień…” to przesłanie, które przyświecało akademii z okazji Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia przygotowanej przez uczniów klasy 1t oraz 1a zsz.

W programie artystycznym zaprezentowano  scenki z życia codziennego pewnego miasteczka. Oddały one rzeczywisty obraz zabieganych mieszkańców , zaabsorbowanych  własnymi sprawami, którzy nie zawsze mieli czas, by okazać sobie najpiękniejsze i najszlachetniejsze ludzkie uczucia. „Ludzie pamiętają aby świętować, ale zapomnieli o Tym, który jest najważniejszy – zapomnieli o Bogu. W tym całym zabieganiu nie ma miejsca dla Jezusa. Ktoś musi im przypomnieć na czym polegają Święta Bożego Narodzenia!” – te słowa Anioła zapoczątkowują ciąg wydarzeń, które miały na celu uświadomienie wszystkim, czego tak naprawdę Bóg w tym cudownym świątecznym czasie oczekuje od nas.

Po akademii Dyrekcja Szkoły oraz zaproszeni goście złożyli wszystkim życzenia, a z rąk Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy uczniowie odebrali zwycięskie nagrody za udział w IV Festiwalu Młodych Talentów oraz w konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych  i Polonii.
Podczas wspólnego kolędowania padło wiele ciepłych słów, a wspólne łamanie się opłatkiem uświadomiło uczniom, że tworzą jedną wielką rodzinę.