Muzyka jest we mnie - w muzyce ja

2014-01-28 12:40
Muzyka jest we mnie - w muzyce ja

W dniach 24 i 26 stycznia w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwkowej odbyła się I Edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Wokalno – Instrumentalnego Muzyka jest we mnie – w muzyce ja, który w obecnym roku szkolnym zatytułowano "Bóg się rodzi – przegląd kolęd i pastorałek".
Konkurs to inicjatywa kulturalna Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Iwkowej skierowana do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych województwa małopolskiego. Jej celem jest rozwijanie zdolności młodzieży, kształtowanie umiejętności autoprezentacji, wyszukiwanie i promocja młodych talentów oraz  radość wspólnego muzykowania.
Patronat artystyczny nad konkursem objęło Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w  Lusławicach oraz Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.
Konkurs miał charakter dwuetapowy. 24 stycznia odbyło się przesłuchanie uczestników, spośród których wyłonieni zostali laureaci w trzech kategoriach: soliści, duety oraz zespoły. 26 stycznia na Gali Laureatów młodzi wykonawcy walczyli o nagrodę główną Grand Prix.

Wyniki konkursu:

GDRAND PRIX