Targi Edukacyjne 2014

2014-02-19 07:56
Targi Edukacyjne 2014

W dniu 18 lutego 2013 r. o godzinie 9:00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku, przy ul. Piastowskiej 2B rozpoczęły się Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2014, które będą trwały 3 dni. Przedsięwzięcie to od kilku lat jest organizowane z myślą o uczniach klas trzecich gimnazjów, celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim.
Oficjalnego otwarcia targów dokonał Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa, który w przemówieniu skierowanym do młodzieży podkreślił znaczenie tego typu imprez dla edukacji społeczeństwa.

Pomieszczenia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku zapełniły stoiska szkół ponadgimnazjalnych, placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z oświatą w naszym powiecie, przy których gimnazjaliści mogli uzyskać informacje dotyczące kierunków kształcenia w roku szkolnym 2014/2015 oraz zobaczyć codzienne życie zarówno szkół jak i placówek i ich historię na specjalnie na tę okazję wykonanych tablicach ustawionych przy stanowiskach.

Gimnazjaliści podczas prezentacji multimedialnych przygotowanych przez szkoły i placówki zobaczyli filmy oraz zdjęcia z ważnych uroczystości, konkursów, projektów realizowanych w szkołach i placówkach. Duże zainteresowanie wśród gimnazjalistów budziły kroniki upamiętniające ważne momenty z życia szkół i placówek.
Organizatorem Powiatowych Targów Edukacyjnych jest Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku.