Uroczystość nadania Technikum w ZSP 1 im. J. Piłsudskiego

2012-10-23 09:26
Uroczystość nadania Technikum w ZSP 1 im. J. Piłsudskiego

„Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek.”

Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku świętowała 16 października 2012 r. uroczystość  nadania Technikum imienia Józefa Piłsudskiego.
Podczas uroczystej Mszy św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów Technikum w Kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku, został poświęcony nowy sztandar. Zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia szkoły oraz okolicznych wystaw przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. W tym czasie Samorządy Uczniowskie złożyły kwiaty na grobach zmarłych Profesorów. O godzinie 13:00 rozpoczęła się uroczysta akademia szkolna, w której wzięli udział Dyrekcja ZSP Nr 1 w Brzesku, grono pedagogiczne oraz młodzież szkolna. Uroczystość swoją obecnością uświetnili Poseł na Sejm RP Edward Czesak, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Brzyk, Zastępca Burmistrza Brzeska Jerzy Tyrkiel, emerytowani profesorowie szkoły, dyrektorzy  nauczyciele szkół z terenu powiatu brzeskiego i przedstawiciele Rady Rodziców.

Po powitaniu przez Dyrektora ZSP nr 1 Marię Góra, akt nadania imienia szkole przez Radę Powiatu odczytał jej przewodniczący Kazimierz Brzyk. Następnie Dyrektor Szkoły odebrała z rąk przedstawicieli Rady Rodziców ufundowany szkole sztandar i złożył w imieniu społeczności szkolnej ślubowanie. Z rąk  Dyrektora sztandar przejął uczniowski poczet sztandarowy i ponownie odbyło się ślubowanie. W imieniu uczniów przyrzeczenie złożyli przewodniczący klas.
Po zakończeniu oficjalnej ceremonii Starosta Powiatu Andrzej Potępa złożył gratulacje wszystkim zgromadzonym nauczycielom i uczniom szkoły. Uroczystą akademię zakończył występ artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły.