Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Ochody Święta Edukacji Narodowej w ZSP nr 2 w Brzesku

2012-10-23 14:15
Ochody Święta Edukacji Narodowej w ZSP nr 2 w Brzesku
„Nauczycielu dobry, prawdę czyń w miłości”- słowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego stały się tegorocznym mottem Święta Edukacji Narodowej w ZSP nr 2, obchodzonego w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej z 1773r.

Z pewnością dzień ten był inny od pozostałych w szkolnym kalendarzu. Radosna atmosfera i odświętne stroje oraz życzenia uczniów były wyrazem ich sympatii oraz wdzięczności dla nauczycieli, pedagogów i pracowników za ich pracę i wielką pasję z jaką nauczają i wychowują młodzież na Zielonce.
Ważnym elementem uroczystości było spotkanie całej społeczności szkolnej i wspólne uczestniczenie w montażu słowno-muzycznym, opartym na tekstach ks. J. Twardowskiego z towarzyszeniem szkolnego zespołu muzycznego De Facto.


Podczas wspaniałej i pełnej refleksji akademii, dyrektor mgr inż. B. Hajduga wręczył nagrody dla nauczycieli, pedagogów i pracowników szkoły, oraz podkreśli, iż cała kadra pedagogiczna Zielonki, to osoby, które mają świadomość, jak wielkim bogactwem i darem jest ich praca oraz odpowiadają na ten dar swoim życiem.
 


Należy pamiętać, iż święta tego nie byłoby bez młodzieży- naszych uczniów. Miłym akcentem uroczystości była chwila wręczenia nagród rzeczowych zwycięzcom kolejnej edycji konkursu: „Na dobry początek”, który kierowany jest do uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Celem konkursu jest zapoznanie nowoprzybyłych adeptów z historią oraz bieżącym życiem szkoły. Czekamy na kolejnych zwycięzców za rok.