Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Uczniowie z Brzeska laureatami międzynarodowego konkursu

2012-10-25 14:10
Uczniowie z Brzeska laureatami międzynarodowego konkursu

Joanna Wiśniowska i Dawid Krzan - uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku odebrali nagrody z rąk przedstawiciela Europa-Union Rheinland –Pfalz w Niemczech Manfreda Däuwela za prace w międzynarodowym konkursie „Europa in der Schule”. Konkurs ten jest prowadzony od ponad 50 lat i kierowany do uczniów wszystkich typów szkół w Niemczech i w Polsce. Celem konkursu jest poszerzenie i pogłębienie wiedzy uczniów na temat wspólnej Europy.W tym roku rozdanie nagród odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie.
Wśród laureatów tegorocznej edycji znaleźli się uczniowie ZSP Nr 2 w Brzesku. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Wiśniowska z klasy 3Ge za pracę na temat „Wspólnie tworzymy przyszłość”, natomiast Dawid Krzan z klasy 3Ge za pracę „Modele rodziny” otrzymał trzecie miejsce.

Nagrodzeni zostali również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie, Publicznego Gimnazjum w Żabnie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworsku.
W czasie uroczystości rozdania nagród Manfred Däuwel i jego małżonka Rosemarie Däuwel –Türk otrzymali wyróżnienie - Grosz Ziemski Tarnowski, w podziękowaniu za wieloletnią współpracę, podejmowanie wielu inicjatyw na rzecz pojednania polsko-niemieckiego, oraz budowania zjednoczonej Europy.


Po rozdaniu nagród goście z Niemiec odwiedzili ZSP nr 2 w Brzesku, szkołę z której uczniowie już od ośmiu lat systematycznie zdobywają nagrody w tym konkursie pod kierunkiem Marty Aleksiewicz. Po spotkaniu z dyrektorem szkoły Bogdanem Hajdugą goście zwiedzili warsztaty szkolne i udali się na spotkanie z dyrektor Wydziału Edukacji w Brzesku Janiną Motak.