Staże zawodowe dla uczniów

2014-08-26 14:55
Staże zawodowe dla uczniów

Dobiegają końca przewidziane na lipiec i sierpień 2014 roku płatne staże w przedsiębiorstwach dla uczniów biorących udział w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.
W stażach zawodowych uczestniczyło 49 uczniów z następujących  szkół Ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Celem takich działań było wsparcie pozycji uczniów na rynku pracy poprzez zdobycie pierwszych doświadczeń w pracy zawodowej jak również wykorzystanie  w praktyce wiedzy zdobytej podczas kursów, realizowanych w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.
Uczniowie odbywali staże w następujących branżach: turystyczno – gastronomicznej, usługowej,  informatyczno-elektronicznej oraz mechaniczno-mechatronicznej w przedsiębiorstwach i instytucjach takich jak: STUDIODELTA, a4studio, F.H.U. COMTEL, Karpiel Sp.  z o.o., Restauracja PLANETA, Restauracja LUNA,  Pałac Goetza, Zasada-Trans-Spedition, AUTOSERWIS Sp. z o.o., Urząd Miejski w Czchowie, Urząd Skarbowy w Brzesku, Urząd Gminy w Gnojniku, Urząd Gminy w Iwkowej.
Należy podkreślić, iż udział w stażu zawodowym dał uczniom nie tylko możliwość otrzymania wynagrodzenia ale również znacznie przyczynił się do ich rozwoju zawodowego.
Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

oprac. Monika Ogar