Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Wizyta zawodoznawcza uczniów ZSP nr 1 w Warszawie.

2012-10-29 10:17
Wizyta zawodoznawcza uczniów ZSP nr 1 w Warszawie.

W dniach 23-24 października 2012 roku 45 - osobowa grupa uczniów Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku uczestniczyła w dwudniowym stażu –wizycie zawodoznawczej w Warszawie, zorganizowanej w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.
Staż-wizyta zawodoznawcza rozpoczęła się w Punkcie Informacji Unii Europejskiej. Uczniowie uczestniczyli w lekcji europejskiej, podczas której zostali zapoznani  z różnymi aspektami działania UE. W Centrum Nauki Kopernik młodzież  zwiedziła ekspozycje stałe, w celu poznania zastosowania nowoczesnych urządzeń multimedialnych w różnych dziedzinach nauki. Niewątpliwie duże wrażenie pozostawiła wizyta na Stadionie Narodowym. Uczniowie Technikum zwiedzili trybuny, szatnie piłkarskie, centrum prasowe oraz  Lożę Platynową. Zostali zapoznani z nowoczesnymi rozwiązaniami zagospodarowania przestrzeni komercyjnej stadionu Narodowego.


Drugi dzień pobytu w stolicy rozpoczęła wizyta w Sejmie i Senacie RP.
Uczniowie uczestniczyli we fragmencie obrad Sejmu. Mieli możliwość zobaczenia w trakcie pracy czołowych polityków Polski, w tym premiera Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Ewę Kopacz i innych. Pobyt w Sejmie zakończył wykład dotyczący funkcjonowania oraz zasad pracy Sejmu. Kolejnym punktem programu była wizyta na Giełdzie Papierów Wartościowych. Pobyt w Warszawie zakończył miły spacer po Starym Mieście.Wizyta zawodoznawcza niewątpliwie poszerzyła horyzonty uczniów i pozwoliła na nieco szersze i bardziej świadome spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.