Powiat Brzeski zakończył realizację Projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim”.

2014-11-03 09:19

Pilotaż nowego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim dobiegł końca. Przez 22 miesiące trwania Projektu udało się zrealizować wszystkie zaplanowane działania i osiągnąć zakładane cele, co w efekcie przyczyniło się do poprawy funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli na terenie naszego Powiatu. Zarówno cykl szkoleń dla nauczycieli, jak i powołanie sieci współpracy i samokształcenia, pozwoliło na poprawę zdolności planowania i projektowania procesu doskonalenia oraz wpłynęło na podniesienie jakości pracy szkoły, czego odzwierciedleniem jest katalog dobrych praktyk opublikowany w „Raporcie z realizacji Powiatowego Programu Wspomagania”. Efektem Projektu i jego wartością dodaną jest także utworzenie Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, który wkrótce rozpocznie funkcjonowanie, i który kontynuował będzie między innymi nowy system doskonalenia nauczycieli.
Dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym w realizację Projektu, a w szczególności dyrektorom i nauczycielom placówek biorących udział w pilotażu,  których aktywna postawa sprawiła, że nabyte na szkoleniach umiejętności zostały wdrożone do praktyki szkolnej oraz przełożyły się na postępy uczniów i rozwój pracy szkół i przedszkoli.