Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Obchody Dnia Patrona w SOS-w w Złotej

2012-10-29 10:28
Obchody Dnia Patrona w SOS-w w Złotej

25 października br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Złotej miały miejsce obchody Święta Szkoły. Głównym punktem programu uroczystości był montaż słowno – muzyczny poświęcony w szczególności patronce szkoły – poetce Marii Konopnickiej.
Na początek uczniowie złockiej szkoły – młodzi aktorzy ze szkolnego koła teatralnego „Słowo” przypomnieli życiorys Konopnickiej. Następnie zaprezentowali najpiękniejsze wiersze poetki.

 


Zgodnie z kilkuletnim już zwyczajem, Dzień Edukacji Narodowej w SOSW w Złotej obchodzony jest wraz z obchodami Święta Szkoły. Druga część uroczystej akademii była zatem poświęcona DEN. Dyrekcja i Nauczyciele  Ośrodka usłyszeli piękne wiersze i piosenki a także skierowane do Nich wzruszające życzenia.

Kolejnym punktem programu było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pasowanie na uczniów było ogromnym przeżyciem dla wychowanków SOSW i zostanie w ich pamięci na długo.
 

Na koniec wszyscy biorący udział w obchodach Święta SOSW w Złotej mieli przyjemność podziwiania „Tańca motyla” w wykonaniu dziewczyn ze szkolnego koła tanecznego „Pląs”. Występ bardzo sie wszystkim podobał a dziewczęta z zespołu usłyszały gromkie brawa.
                
Ostatnim punktem obchodów Dnia Patrona w SOSW był uroczysty obiad, do którego wspólnie zasiedli przybyli goście, nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie złockiego Ośrodka.
                 
To był wyjątkowy dzień…