CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

2015-01-05 11:44
CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

,,Człowiek jest wspaniałą istotą, nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”  Jan Paweł II

18 grudnia 2014 r. w ZSP nr 1 w Brzesku odbył się po raz kolejny charytatywny kiermasz świąteczny. Celem kiermaszu była pomoc niepełnosprawnym uczniom szkoły oraz ciężko chorej uczennicy.  Organizatorem kiermaszu była klasa 2B z wychowawcą mgr Dorotą Wodą we współpracy z dyrektorem szkoły. Kiermasz został otwarty meczem piłki nożnej halowej chłopców z Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2 połączony z pokazem tańca akrobatycznego. Kolejny mecz rozegrały dziewczyny z tej samej grupy wiekowej. Podczas tegorocznego kiermaszu największą popularnością cieszył się mecz piłki siatkowej pomiędzy nauczycielami a uczniami. W meczu brali udział wykładowcy i studenci Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.  Wysoko postawiona poprzeczka sprawiła, że mecz był zacięty i zakończył się zwycięstwem nauczycieli.
Kolejnym wydarzeniem sportowym był mecz piłki nożnej halowej miedzy maturzystami ZSP 1 a ZSP 2. Rozgrywki sportowe zakończono pokazowymi zajęciami z tenisa ziemnego prowadzonymi przez ucznia LO Karola Opiłę. Chętni spośród publiczności mogli spróbować swoich sił na korcie. Wśród atrakcji nie zabrakło również koncertów.  Młodzież mogła uczestniczyć w koncercie zespołu „Volt fan” oraz w koncercie naszych absolwentów Michała Dziedzica, Kacpra Kornasia i Krzysztofa Musiała. Uczniowie uczestniczyli w spektaklu teatralnym nawiązującym do ątmosfery świątecznej przygotowanym prze ks. Radosława Olejarza. Uczniowie ZSP Nr 1 zaprezentowali swój talent wokalny i umiejętności językowe w międzynarodowym śpiewaniu kolęd i pastorałek. W przygotowanie tego koncertu włączyli się nauczyciele języków obcych i opiekunki samorządu uczniowskiego Nr1 i Nr2.
Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyło się świąteczne karaoke. Znane i lubiane kolędy wykonywali wychowawcy z przedstawicielami klasy. W tym dniu każdy mógł wspierać kiermasz świąteczny uczestnicząc w różnorodnych wydarzeniach sportowych, artystycznych, zakupić świąteczne potrawy czy spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana tego roku licytacja cennych przedmiotów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, instytucjom i osobom prywatnym za wsparcie finansowe, materialne oraz duchowe naszej inicjatywy.
Firmy, które wspierały w organizacji kiermaszu świątecznego ZSP Nr 1 to:
1.Market budowlany Śnieżka  (p. Marek i Michał Więckowscy - którzy ufundowali główne nagrody w loterii fantowej)
2. Firma Granit z p Zygmuntem Popielą
3. Firma Can Pack
4. Starostwo Powiatu Brzeskiego
5. Zakład złotniczy p Marka  Lewickiego
6. Firma ANAPOL z p. Piotrem Pacurą
7. Firma Olimp- p. Kamil Pabian
8. Apteka Millenium (państwo Dudzińścy)
9. PRACOWNIA ZŁOTNICZA  p. Krzysztofa Wrony
10. Firma PSB MRÓWKA i p. Edmund Leś
11. Bank “Skok Jaworzno”
12. Brzeska Oficyna Wydawnicza
13. STUDIO MASTERS
14. Firma MARK
15. Centrum  ogrodnicze NATURA
16. Mateusz Małek, absolwent naszej szkoły, który jest obecnie rzecznikiem prasowym jednego z klubów piłkarskich i ofiarował na licytację cenne koszulki sportowe
17. Centrum Konferencyjno-Rozrywkowe PLANETA
18. Pan Włodzimierz Bernady
19. Firma M-3 p Iwona Pacura
20. Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji
21. Firma  INOX INSTAL
22. Sieć T-Mobile
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy w następnym roku!