Powiatowe Targi Edukacyjne

2015-02-16 11:21
Powiatowe Targi Edukacyjne

W dniach 11 – 13 lutego 2015 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku, przy ul. Piastowskiej 2B odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Przedsięwzięcie to od kilku lat jest organizowane z myślą o uczniach klas trzecich gimnazjów, celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim. Oficjalnego otwarcia Targów dokonał Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa, który w przemówieniu skierowanym do młodzieży podkreślił znaczenie tego typu imprez dla edukacji.
W ramach Powiatowych Targów Edukacyjnych prezentowały swój dorobek szkoły ponadgimnazjalne, placówki oświatowe oraz instytucje współpracujące z oświatą Powiatu Brzeskiego. Gimnazjaliści mogli uzyskać informacje dotyczące kierunków kształcenia w roku szkolnym 2015/2016, a także poznać historię oraz zobaczyć zdjęcia z ważnych uroczystości, konkursów, projektów realizowanych w szkołach i placówkach oświatowych.
Informator dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych i szkół dla dorosłych w Powiecie Brzeskim jest dostępny w formie elektronicznej na stronie www.edukacja.powiatbrzeski.pl w zakładce „strefa ucznia”.
Organizatorem Powiatowych Targów Edukacyjnych było Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku.