Podsumowanie Powiatowego Konkursu "Moje Pasje"

2015-03-16 08:00
Podsumowanie  Powiatowego Konkursu "Moje Pasje"

10 marca w ZSP Nr 1 w Brzesku odbyło się  podsumowanie Powiatowego Konkursu "Moje Pasje". Spotkanie odbyło się z udziałem  Starosty Brzeskiego Pana Andrzeja Potępy, dziennikarki  TVP Info pani Ewy Godlewskiej  - Jeneralskiej,  Dyrektora Szkoły pani  Marii Góry oraz nauczycieli i uczniów ZSP Nr 1. Na uroczystość zostali zaproszeni uczniowie szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami  oraz młodzież  ZSP Nr 1, która brała udział w konkursie. Nagrody i wyróżnienia   przyznano w dwóch kategoriach wiekowych: szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz trzech kategoriach konkursowych:  film , fotografia, wywiad. Prace w każdej kategorii były oceniane przez profesjonalne jury w składzie: p. Ewa Godlewska - Jeneralska dziennikarka TVP info, Starosta Brzeski p. Andrzej Potępa, który również był fundatorem nagród oraz Dyrektor Telewizji Kraków p. Leszek Dziura.
W konkursie została przyznana nagroda specjalna przez p. Ewę Godlewską-Jeneralską dla Patryka Bobera z kl. 1B LO w ZSP Nr 1 za film "Filmowanie moją pasją". Oprócz Patryka, uczennica Gimnazjum w Uszwi Kornelia Mikulska i  Katarzyna Gawenda uczennica ZSP nr 1  zostały zaproszone do redakcji PANORAMY, aby zgłębiać arkana tworzenia programu.
Wyniki konkursu:
W kategorii Szkoły Gimnazjalne
a)      Film
1 miejsce   - "Art Attack" Kornelia Mikulska  - Publiczne Gimnazjum im.Królowej Jadwigi w Uszwi
b)     Fotografia
1 miejsce  ex aequo - "W smyczku zamknięty mój świat" - Franciszek Podłęcki - Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Brzesku, "Spiesząc z pomocą" - Olga Kowal - Zespół Szkół w Woli Dębińskiej
2 miejsce ex aequo  - "Tkanie gobelinu" - Dominika Drużkowska ,
"W pogoni za marzeniami" Natalia Pabijan - Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej
c)      Wywiad
Wyróżnienie - "Recepta na życie z pasją" - Olga Kowal - Zespół Szkół w Woli Dębińskiej
W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne
a)      Film
1 miejsce ex aequo - "Do gwiazd" - Katarzyna Gawenda , "Filmowanie moja pasją" - Patryk Bober - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku
2 miejsce - "Siatkówka - nasza pasja" - Gabriela Kania i Anna Nowińska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku
b)     Zdjęcie
1 miejsce  -  "Pasja i odwaga to jedność"  - Paulina Ruszaj  - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku
2 miejsce ex aequo - "Dotyk"  Katarzyna Tokarczyk, "Pasja pióra"  Katarzyna Gawenda - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku.
Nad całością przebiegu konkursu i uroczystości czuwała p. Dyrektor Maria Góra oraz p. Magdalena Urbaś i p. Małgorzata Smoleń.