ZSP Nr 1 w Brzesku dzięki środkom z UE wzmacnia bazę dydaktyczną.

2015-04-20 11:00
ZSP Nr 1 w Brzesku dzięki środkom z UE wzmacnia bazę dydaktyczną.

Nowoczesne studio telewizyjne, mobilna pracownia grafiki komputerowej czy kształcenie w formie e-learningu – to nowoczesne rozwiązania, które są wprowadzane w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Inwestycje są możliwe dzięki  wsparciu z projektu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.
Prace nad projektem trwają w szkole od lipca 2014 roku. Pod kierownictwem i nadzorem p. dyr. Marii Góry w miesiącach wakacyjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 powstało profesjonalne szkolne studio telewizyjne.
W marcu 2015 r. zakupiono wyposażenie mobilnej pracowni grafiki komputerowej oraz serwer i komputery umożliwiające funkcjonowanie w szkole platformy moodle. Dodatkowo realizacja projektu umożliwi objęcie siecią Wi-Fi całego budynku szkoły.
Celem podjętych działań jest zwiększenie różnorodności i atrakcyjności metod prac w ZSP Nr 1.  Wyposażenie zakupione w ramach inwestycji pozwoli szkole na symulowanie miejsca pracy, dzięki czemu absolwenci będą mogli przygotować się do rzeczywistych warunków jakie panują na rynku zatrudnienia.  Działania prowadzone w ramach projektu wzmocnią poziom kształcenia zawodowego w ZSP Nr 1, w tym pozwolą lepiej przygotować  uczniów  do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, m.in. w  zawodach technik informatyk oraz technik organizacji reklamy.
W drugim kwartale 2015 r. w ZSP nr 1 w ramach realizowanego projektu zostało zaplanowane szkolenie dla kadry pedagogicznej, wzmacniające umiejętności związane z pełnym wykorzystaniem zakupionego sprzętu.Szkolnym koordynatorem projektu jest p. D. Jedlińska.
Projekt nr MRPO.01.01.02-12-072/14  Modernizacja i wyposażenie bazy dydaktycznej kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Brzeskiego jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.