Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2015-05-05 11:31
Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Turnieje Motoryzacyjne w wielu powiatach i gminach wpisane są w kalendarz corocznych konkursów. Ich celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze, a także popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mając na uwadze potrzebę krzewienia wiedzy z zakresu ruchu drogowego, a przede wszystkim kształtowania właściwych postaw dotyczących bezpieczeństwa wśród młodzieży. 28.04.2015 po raz pierwszy Turniej Motoryzacyjny odbył się w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Czchowie. Organizatorami byli nauczyciele Zespołu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie i Ośrodek Szkolenia Kierowców Sowa Patronat honorowy nad turniejem objął Starosta Powiatu Brzeskiego pan Andrzej Potępa i Komendant Powiatowy Policji w Brzesku - insp. Roman Gurgul.
W obu turniejach łącznie wzięło udział 12 drużyn z sześciu szkół: gimnazjów gminy Czchów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego. Organizatorem turnieju z ramienia Policji był pan Robert Gładysz, zaś funkcję Sędziego Głównego przejął Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego -podinsp Zbigniew Baruś. Zmagania turniejowe oceniali Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Brzesku. Najwięcej emocji wzbudzał przejazd z talerzem Stewarta na masce samochodu. Zwycięska drużyna weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą w maju.
Mamy nadzieję, że pierwszy tego rodzaju turniej zapoczątkuje kolejne i wpisze się w tradycję konkursów powiatowych.